Az esemény végén díjazták a “Hónap sportolóját”. A rendezvényen megjelentek a MOB és a MEFS vezetői, az egyetemek rektorai, a sportszövetségek elnökei és főtitkárai.
Cseh László olimpiai bronzérmes, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója
és Szilágyi Áron olimpiai bajnok, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója
Az eredményért járó díjat Dr. Magyar Zoltán, a MOB alelnöke és Dr. Kiss Ádám, a MEFS elnöke adta át az olimpiai aranyérmes kajakozónak, Kozák Danutának, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatójának; az olimpiai bajnok vívónak, Szilágyi Áronnak, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatójának; a Londonban ezüstérmes, háromszoros olimpiai bajnok kajakozónak, Kammerer Zoltánnak, a Semmelweis Egyetem hallgatójának; az ötkarikás ezüstérmes birkózónak, Lőrincz Tamásnak, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatójának; az olimpiai ezüstérmes kajakozónak, Pauman Dánielnek, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem hallgatójának; a londoni olimpián bronzérmes úszónak, Cseh Lászlónak, a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatójának, háromszoros Universiade aranyérmesnek; az olimpiai bronzérmes judósnak, Csernoviczki Évának, a Zsigmond Király Főiskola volt hallgatójának, a Semmelweis Egyetem jelenlegi hallgatójának; a decemberben hivatalosan is olimpiai bronzérmesnek tekinthető birkózónak, Hatos Gábornak, a Nyugat-magyarországi Egyetem volt hallgatójának; a paralimpián ezüstérmes úszónak, Tóth Tamásnak, a Semmelweis Egyetem hallgatójának, valamint az egyetemi világbajnokság érmeseinek: Galambos Péter (evezés), Kiss Tamás (kenu), Kozák István (birkózás), Boros Gergely (kajak), Császár Gergely (kajak), Gyimes Krisztina (evezés), Krassóvári Kitty (karate), Lenkei Zsolt (tájfutás), Sík Márton (kajak), Szabó Katalin (evezés), Szabó László (birkózás), Szilvásy Nóra (kajak), Szomolányi Máté (kajak), Hasanovic Dávid (kajak), Matyasovszki Dániel (evezés), Molnár Réka (karate), Pozsár Bence (evezés), Seprényi Sára (kajak), Szabó Petra (kajak), Szeltner Ivett (kajak), Tóth Attila Tas (kajak), Sleisz Gabriella (birkózás).
Kozák Danuta olimpiai bajnok, a Budapesti Corvinus Egyetem hallgatója
Az olimpiai bajnok tornász, az Eszterházy Károly Főiskola hallgatójának, Berki Krisztiánnak a díját Altorjai Sándor, a Magyar Tornaszövetség főtitkára vette át. Az olimpiai bajnok úszó, Risztov Éva, a Debreceni Egyetem hallgatójának díját Dr. Fábián István, a Debreceni Egyetem rektora vette át, míg a paralimpiai bajnok, Sors Tamás, a Pécsi Tudományegyetem hallgatójának a díját Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke vette át.
Galambos Péter egyetemi világbajnok, az Óbudai Egyetem hallgatója
Az olimpiai bajnokok közül, Dombi Rudolf (kajak), a Semmelweis Egyetem volt hallgatója, Gyurta Dániel (úszás), a Budapesti Kommunikációs Főiskola hallgatója, Kovács Katalin (kajakozó), a Semmelweis Egyetem hallgatója, Szabó Gabriella (kajak), a Károli Gáspár Református Egyetem hallgatója, az ezüstérmes Ungvári Miklós (judo), a Semmelweis Egyetem volt hallgatója valamint az olimpiai bronzérmes Marosi Ádám, a Semmelweis Egyetem volt hallgatója egy későbbi időpontban veszi át a díjat.
Magyar Zoltán egyetemistaként vett részt az 1977-es Universiadén és aranyérme nyert. „Különösen nagy öröm számomra, hogy a londoni olimpián több mint száz jelenlegi és korábbi egyetemista sportoló indult. Köztük a korábbi Universiade győztes Berki Krisztián, Cseh László vagy Nagy Péter. Az egyetemista sportolók az olimpián összesen nyolc aranyérmet, három ezüstérmet és négy bronzérmet szereztek. Az egyetemi világbajnokságokról három aranyérmet és tucatnyi ezüst és számos bronzérmet hoztak el a magyar versenyzők. És természetesen a paralimpián is jelen voltak egyetemista sportolók. Mindez azt jelzi, hogy a sportolók életében a sportkarrier mellett a civil élet megalapozása is egyre fontosabbá válik. De ehhez szükségük van mind a sportvezetés és sportszakma, mind a felsőoktatási intézmények támogatására. Magyarország 1965-ben adott otthont utoljára az olimpia előcsarnokának is nevezett Universiadénak. Reméljük, hogy lesz még lehetőség bizonyítani egy hazai rendezésű Universiadén” – mondta a MOB alelnöke.
Szalay Ferenc, az Országgyűlés Sport- és Turizmus Bizottságának elnöke a MOB kiemelkedő szerepére, az Olimpikon Életút Program fontosságára és a mindennapos testnevelés bevezetésére hívta fel a figyelmet.
Nagy Péter súlyemelő, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója, 2011-ben már részesült az év kiemelkedő egyetemi sportolójának járó díjazásban a shenzeni Universiadén szerzett ezüstérméért. Bő egy hónappal az ezüstérem megszerzése után Universiade-győztes lett, mivel az első helyezett egyiptomi versenyzőt doppingolás miatt kizárták. A győztesnek járó aranyérmet 2012. szeptemberében dr. Kiss Ádám elnök maga hozta el a FISU közgyűléséről. Dr. Kiss Ádám és Dr. Aján Tamás ünnepélyes keretek között adta át a díjat az Országos Súlyemelő Bajnokság keretében. Most egyetemi sportközösségben is megünnepelték Nagy Péter sikerét.
Nagy Péter Universide győztes, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója
Éltető Daniella is a továbbtanulás gondolatával foglalkozik. Daniella a Samsung szavazásán a Hónap sportolója lett szeptemberben, megelőzve Sors Tamást és Krajnyák Zsuzsát. A mindössze harmadikos gimnazista Éltető Daniella az orvosi pályát célozza meg. A 17 éves hölgy Pozsonyban, a Junior WAKO Kick-box világbajnokságon diadalmaskodott a K-1 szabályrendszerében, így már ötödik világbajnoki címét szerezte! Daniella sporttörténelmet írt, hiszen a nem olimpiai sportágak közül korábban senki sem nyerte meg a Hónap sportolója versenyét. A díjat Dr. Leyrer Richárd, a MOB alelnöke és Szűcs Tamás, a samsungsport.hu főszerkesztője adta át.
Az ünnepségen részt vett Dr. Magyar Zoltán, a MOB olimpiai sportágak versenysportjáért felelős szakmai tagozat elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke, kétszeres olimpiai bajnok tornász, Szalay Ferenc, az Országgyűlés Sport- és turizmusbizottságának elnöke, Dr. Kovács Antal, olimpiai bajnok, a MOB és a MEFS elnökségi tagja, Dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, Dr. Fábián István, a Magyar Rektori Konferencia egyetemi tagozatának elnöke, Dr. Leyrer Richárdot, a MOB nem olimpiai sportágak versenysportjáért felelős szakmai tagozat elnöke, a MOB alelnöke, Dr. Kamuti Jenő, Universiade csúcstartó, a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke és Gömöri Zsolt, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke és Medvegy Iván, a MOB szakmai főmunkatársa.
(Forrás: MOB.hu)
(Fotók: Nagy Márton)