Szent István Egyetem

Kapcsolódó híranyagok:
Véget ért az EUSA Rögbi7 EEB 2015 Gödöllőn

A férfi tornát a címvédő grúz Teaching National University SEU nyerte, míg a nőknél szintén nem született meglepetés, a tavalyi bajnok az University of Paris 13 Franciaországból ismét nagy fölénnyel nyert. A hazai Szent István Egyetem női csapata bravúros teljesítménnyel a 4. helyen, míg férfi csapata 11. helyen végzett.

Forma 1 és vízilabda – nyereményekkel és bajnokokkal zárult az egyetemisták SportPont Programja

Véget ért az EFOTT és vele lezárult az egyetemi, főiskolai hallgatók körében a sportot népszerűsítő SportPont Program (SPP) 2014/2015-ös évada is.

A Szent István Egyetem hallgatói nyerték meg a Rögbi MEFOB-ot

Gödöllő városában 2015. július 23-án indul az Egyetemi 7-es Rögbi Európa-bajnokság (7-es Rögbi EEB), ahol megmérettetik magukat az idei Rögbi Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság győztesei, a Szent István Egyetem (SZIE) hallgatói is.

A Rögbi MEFOB V. fordulója ismét átrendeződést hozott

Utolsó alapszakaszi fordulóját zárta a Rögbi Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság. A Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) által június 13-án rendezett V. Egyetemi rögbi forduló átrendezte a bajnokság állását.

2015. június 10., szerda 08:16

Izgalmas küzdelmek a kajak-kenu MEFOB-on

Változatos eredményeket hozott az idei Kajak-Kenu Magyar Egyetemi - Főiskolai Bajnokság (MEFOB), amelyen összességében a legtöbb érmet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatói gyűjtötték be.

Pécsett szombaton átrendeződött a Rögbi MEFOB állása

A Pécsi Tudományi Egyetem (PTE) június 6-án rendezte meg a IV. Egyetemi rögbi fordulót. A tornán a hazai gárdán kívül, további két csapat a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Szent István Egyetem (SZIE) átékosai mérték össze tudásukat. A csapatvezetők több tényezőt is figyelembe vettek a torna elkezdése előtt, végül körmérkőzéssel dőltek el a helyezések és a pontok. A legeredményesebbnek a gödöllőiek bizonyultak, 12:33 arányban a pécsieket, 7:49-re a szegedieket múlták felül. Mivel a PTE hallgatói az SZTE-től 5:33-as vereséget szenvedtek, a harmadik helyen zártak.

Az ELTE és a BME csapata nyerte a röplabda MEFOB-ot

A Röplabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon a hölgyek versengésének helyet adó Petőfi Sándor Általános Iskola falai között izgalmas mérkőzések sorozatával dőlt el, hogy melyik egyetem csapata lesz az idei bajnok. Az összecsapásokból végül az Eötvös Loránd Tudomány Egyetem (ELTE) csapata került ki győztesen, a sikerben jelentős szerepet játszott Kötél Dóra, akit a döntő zárásával a legjobb hölgy mezőnyjátékosnak is megválasztottak. A dobogó második fokára a hazai, Szent István Egyetem (SZIE) csapata állhatott fel, s a gödöllői drukkerek nagy örömére a legjobb ütőjátékos is körükből került ki, Csengeri Petra személyében. A bronzérmet a Testnevelési Egyetem (TE) lányai, míg a negyedik helyet a legjobb hölgy feladó címet is elnyerő Tálas Zsuzsanna csapata, a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) játékosai szerezték meg.

A sportok királynőjének idei legjobbjai a Testnevelési Egyetemen

Hétvégén a Testnevelési Egyetemen szervezték meg az Atlétikai Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB), ahol valamennyi számban komoly küzdelem folyt a hallgatók között. A mintegy 40 aranyérem kiosztásában közreműködött prof. dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség elnöke is.

Hétvégén Gödöllőre várják a röplabda szerelmeseit

A Röplabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB) a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) megbízásából a Szent István Egyetem és a szakszövetség munkatársai szervezik meg 2015. május 29 és 31 között.

2015. május 11., hétfő 10:37

Thriller szintű izgalmak a Futsal MEFOB-on

Kiélezett, végletekig izgalmas döntőket játszottak a csapatok a 2014/2015-ös Futsal Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) négyes tornáján az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bogdánfy úti sporttelepén, a Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) pályáján. Az elsőséget a férfiaknál a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME), a hölgyeknél pedig a Debreceni Egyetem (DE) csapata szerezte meg.