Szegedi Tudományegyetem

Kapcsolódó híranyagok:
2015. december 01., kedd 10:47

Új sportszervezetek csatlakoztak a MEFS-hez

Az Universitas Sport Club Szeged és a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Stratégiai Együttműködési Megállapodást kötött egymással a felsőoktatási intézmény keretei között zajló sporttevékenység szervezésének biztosítására. Ugyanezen célból megállapodást kötött egymással a Debreceni Akadémiai Sport Egyesület is a Debreceni Egyetemmel.

A Szent István Egyetem hallgatói nyerték meg a Rögbi MEFOB-ot

Gödöllő városában 2015. július 23-án indul az Egyetemi 7-es Rögbi Európa-bajnokság (7-es Rögbi EEB), ahol megmérettetik magukat az idei Rögbi Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság győztesei, a Szent István Egyetem (SZIE) hallgatói is.

A Rögbi MEFOB V. fordulója ismét átrendeződést hozott

Utolsó alapszakaszi fordulóját zárta a Rögbi Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság. A Budapesti Egyetemi Atlétikai Club (BEAC) által június 13-án rendezett V. Egyetemi rögbi forduló átrendezte a bajnokság állását.

Pécsett szombaton átrendeződött a Rögbi MEFOB állása

A Pécsi Tudományi Egyetem (PTE) június 6-án rendezte meg a IV. Egyetemi rögbi fordulót. A tornán a hazai gárdán kívül, további két csapat a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és a Szent István Egyetem (SZIE) átékosai mérték össze tudásukat. A csapatvezetők több tényezőt is figyelembe vettek a torna elkezdése előtt, végül körmérkőzéssel dőltek el a helyezések és a pontok. A legeredményesebbnek a gödöllőiek bizonyultak, 12:33 arányban a pécsieket, 7:49-re a szegedieket múlták felül. Mivel a PTE hallgatói az SZTE-től 5:33-as vereséget szenvedtek, a harmadik helyen zártak.

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói nyerték a B33 MEFOB-ot

A férfiak és a hölgyek versenyében egyaránt a Szegedi Tudományegyetem USC Szeged csapata nyerte a debreceni 3x3 U18 világbajnokság kísérő versenyeként megszervezett B3x3 Kosárlabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB). Hétvégén a Nagy Templom előtti Kossuth téren, a világbajnokság pályáin igen nagy hőségben játszották mérkőzéseiket a MEFOB döntős csapatok.

A Kosárlabda MEFOB-ot a férfiaknál a hazai gárda, a hölgyeknél a Testnevelési Egyetem csapata nyerte

A Kosárlabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) legjobb 4 női és férfi csapata ez évben Szombathelyen mérkőzött meg egymással a végső helyezésekért. A női döntőt 6 ponttal a Testnevelési Egyetem (TE) csapata, a TFSE nyerte. Az előkelő második helyet a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) Közgáz csapata, a harmadik helyet pedig a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) csapata szerezte meg. Negyedik helyezett lett a Debreceni Egyetemről (DE) a döntőbe érkező DEAC.

A sportok királynőjének idei legjobbjai a Testnevelési Egyetemen

Hétvégén a Testnevelési Egyetemen szervezték meg az Atlétikai Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB), ahol valamennyi számban komoly küzdelem folyt a hallgatók között. A mintegy 40 aranyérem kiosztásában közreműködött prof. dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség elnöke is.

Az egri hallgatók nyakába kerültek az aranyérmek a kézilabda MEFOB-on

A Kézilabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság döntőjének két napos tornáján, a fiúknál a Pannonwork Kupáért, míg a hölgyeknél a Bridge Kupáért folyt a versengés. Végül mindkét kupát az Eszterházy Károly Főiskola (EKF) csapatainak hallgatói szerezték meg, így az egriek állhattak fel a dobogó legmagasabb fokára. A fiúknál az ezüstérmet a Pannon Egyetem (PE) veszprémi hallgatói, a bronzérmet pedig a tavalyi évhez hasonlóan ismét a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) diákjai vihették haza.

Idén 64%-al többen neveztek a Triatlon MEFOB-ra

Az V. Egri Triatlon Fesztiválon megrendezett 2015-ös Triatlon Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB) a férfiaknál 30 versenyző küzdött, míg a nőknél 11 versenyző állt a rajtvonalhoz.

MEFOB döntőben a magyar hölgyek U18 B3x3-as kosárlabda válogatottja

A kecskeméti Decathlon parkolójában a hét végén tartották a B33 Tour 2015 második fordulóját. A hazai és nemzetközi mezőnyben, öt kategóriában 45 csapat mérte össze játéktudását.