2013. július 13., szombat 23:52

Universiade: Biczó Bence pályafutásának második legjobb eredménye, július 14-i program

A Magyar Egyetemi Csapat második aranyérmét nyerte a Debreceni Egyetem hallgatója, Biczó Bence, Kazanyban. Az ifjúsági olimpiai bajnok, Eb-ezüstérmes úszó 200 pillangón, 1:55.32-es időeredménnyel diadalmaskodott. Ez volt Biczó Bence pályafutásának második legjobb eredménye 200 pillangón. A magyarok eddig 8 érmet nyertek Oroszországban.

Férfi vízilabda negyeddöntő: Magyarország - Egyesült Államok 12-7 (3-2, 3-2, 4-1, 2-2). Vincze Balázs csapata az elődöntőben Olaszországgal találkozik július 15-én, magyar idő szerint 16:30-kor. A másik ágon: Szerbia-Oroszország.

Női kosárlabda helyosztó az 5-8. helyért: Csehország-Magyarország 77-67 (18-21, 21-4, 19-18, 19-24). Gáll Tamás együttese a 7-8. helyért, július 15-én, magyar idő szerint 8:00 órakor.

Az úszóknál Király Bence 800 gyorson 8:13.75-el ötödik lett előfutamában, nem került a középfutamba.

A magyar kajak-kenu csapatból minden egység továbbjutott.

Birkózásban, 63 kg-ban, a shenzeni Universiade bronzérmese, a Szent István Egyetem hallgatója, Sleisz Gabriella, első mérkőzésén győzött 3-1-re a lengyel Grabowska ellen, majd 5-0-ra kikapott a kazah Larionovától.

A sportlövőknél, férfi trapban, Szollár András a 10. lett Kazanyban.

Vasárnapi program:

Birkózás, 59 kg, nők: Barka Emese (11:00)

Kajak-kenu, döntők: ffi K-1 1000m, Schenk Áron; ffi C-1 1000m, Kiss Tamás; ffi K-2 1000m, Petrovics-Császár; ffi K-4 1000m, Tóth-Schenk-Kovács-Császár (8:00)

Ritmikus gimnasztika: Soós Viktória (14:00)

Sakk: Dudás Eszter (8:00 és 14:00)

Úszás: 100 pillangó, Gercsák Tamás és Biczó Bence

Vízilabda, női elődöntő: Magyarország-Kanada (18:00)