2013. július 15., hétfő 00:01

Universiade: Soha rosszabb napot!

A Magyar Egyetemi Csapat július 13-án, vasárnap, 1 arany- és 3 bronzérmet nyert Kazanyban, ráadásul a női vízilabda csapat döntőbe jutott.

Universiade: Biczó Bence pályafutásának második legjobb eredménye, július 14-i program

A Magyar Egyetemi Csapat második aranyérmét nyerte a Debreceni Egyetem hallgatója, Biczó Bence, Kazanyban. Az ifjúsági olimpiai bajnok, Eb-ezüstérmes úszó 200 pillangón, 1:55.32-es időeredménnyel diadalmaskodott. Ez volt Biczó Bence pályafutásának második legjobb eredménye 200 pillangón. A magyarok eddig 8 érmet nyertek Oroszországban.

Universiade: A MEFS prezentálta a 2019-es Universiade pályázat lehetőségeit

Idén, áprilisban Magyarország hivatalosan is jelezte rendezési szándékát a 2019-es Universiadéra. Akkor a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportállamtitkárságával egyeztetve átutalta a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) számlájára a pályázat díját.

2013. április 18., csütörtök 16:39

100 nap múlva megkezdődnek a Világjátékok versenyei

A magyar csapat most 50 fős, de a kvalifikációs időszak még nem zárult le. Jelen állás szerint strandkéziben, aerobikban, siklóernyőben, tájfutásban, szumóban, íjászatban, erőemelésben, ritmikus gimnasztikában, táncsportban, maratoni kajak-kenuban és búvárúszásban lesz magyar induló a július 25-én kezdő, és augusztus 4-ig tartó seregszemlén.

Universiade, 2013: Csapatvezetői értekezlet és sorsolás Kazanyban

Minden idők legnagyobb és legjobban megrendezett Universiadéja várható a nyár folyamán Oroszországban, több mint 13.500 sportolóval, kísérővel, edzővel (12.000 versenyző). 1500 újságíró, 20.000 önkéntes, 27 sportág és vadonatúj sportlétesítmények: 45 új vagy felújított létesítmény áll majd a résztvevők rendelkezésére. Ez Kazany, a 27. Nyári Universiade helyszíne. Az olimpia után a második legnagyobb multi-sport világeseményen a magyarok várhatóan 160 sportolóval indulnak. Az Universiádén kb. 150-160 nemzet részvételére lehet számítani.