2015. június 30-án zárul az 2013. novemberében indított TÁMOP pályázati projekt, amelynek eredményeként az elmúlt két évben olyan fejlesztésekre került sor a Miskolci Egyetem (ME) szabadidősportjában, amelyre az azt megelőző 15-20 évben nem volt példa. Prof. dr. Torma András, a ME rektora úgy látja, hogy az intézmény sportinfrastruktúrájában végbement beruházások, a megvalósult szolgáltatás-fejlesztések és az egyetem sportegyesületében végbement megújulás eredményeként, az intézmény kiváló gazdája lehet majd a 2016-os Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokságnak és a 2017-es Kosárlabda Egyetemi Európa-bajnokságnak is.
Január 28-án közel száz résztvevővel zajlott az ELTE Sportiroda által szervezett első Országos Felsőoktatási Sport- és Egészségtudományi Konferencia, az ELTE Bölcsészettudományi Karának tanácstermében. A konferencia a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) támogatásával országszerte közel minden egyetemen és főiskolán létrejött intézményi sportirodák vezetőit, munkatársait hívta közös gondolkodásra.
Sport a felsőoktatásban címmel konzultációt szervezett a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) a felsőoktatási intézmények sportiroda vezetői, a sportközpontok és létesítmények igazgatói, szakmai vezetői, egyesületi elnökei, a testnevelők és a hallgatók részére. A Magyar Sport Házában tartott képzésen valamennyi állami és számos magánintézmény képviseltette magát. Az előadók sorában az Emberi Erőforrások Minisztériumának érintett államtitkárságának képviselői és a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) felsővezetői mellett számos neves, a közéletből jól ismert szakember, sportszövetségi vezető felszólalt.
A mai naptól három napos képzésen vesznek részt a felsőoktatási intézmények sportiroda vezetői, a sportközpontok és létesítmények igazgatói, szakmai vezetői, egyesületi elnökei, a testnevelők és a hallgatók egyaránt. A Debreceni Agrártudományi Központban zajló képzés résztvevői között valamennyi állami és számos magánintézmény képviselteti magát. Az előadók sorában számos neves, a közéletből jól ismert szakember megtalálható.
2014. május 12-én FUT AZ EGYETEM - 1735 méter közösen! elnevezésű egészséges életmódot népszerűsítő demonstrációs futásra került sor a Miskolci Egyetem campusának területén. Az eseményen közel 400 fő hallgató és oktató vett részt. Az útvonal körbejárta a Campus területét: a Főépület, a Bölcsészépület, a Könyvtár, a Körcsarnok és a Galéria körúton haladva.
Szakmai előadások, plenáris ülés és sportprogramok várták a Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában (NYME SEK) a Sporttudományi Szakmai Nap résztvevőit. Az eseményt Dr. Antonio Donato Sciacovelli PhD főiskolai tanár, a NYME SEK Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Kar dékánja és Lazáry Viktor Szombathely MJV sportért felelős alpolgármestere nyitotta meg. Jelenlétével megtisztelte az eseményt Horváthné Dr. Molnár Katalin, az NYME SEK elnök-rektorhelyettese is.
A Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) kiírta a Közép-magyarországi régióban működő állami intézmények számára a 2014-es KMR Sportiroda pályázat. Az idén 67 millió forint keretösszegű pályázat továbbra is az intézményeken belüli integrált sportirodák fejlesztését, ahol ilyen nem működik, a létrehozását kívánja támogatni. E mellett a pályázat célja fenntartható sportolási lehetőségek, sportesemények beindítása, továbbá az élsportolóknak szóló mentorrendszer kialakításának támogatása. A MEFS számít rá, hogy az országban már 18 helyen elindult sportiroda hálózatba a pályázat további nagy állami intézmények kapcsolódnak be, ezen keresztül a Hajóst Alfréd tervben megfogalmazott tervek megvalósításához is hozzájárul.
Spinning biciklikkel, csocsóasztallal, XBOX-szal és rengeteg lelkesedéssel felszerelkezve indult neki a SportPont csapata az 5 állomásos sportnépszerűsítő mini kampánynak. A KMR sportiroda pályázat első szakaszában résztvevő intézményekkel együttműködve a cél az, hogy a hallgatók kedvet kapjanak a sporthoz és még többen kapcsolódjanak be egyetemük - főiskolájuk nyújtotta sportolási lehetőségekbe és ezen keresztül a SportPont Programba is. Eddig a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF), az Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) és a gödöllői Szent István Egyetem (SZIE) hallgatói gyűjthették a SportPontokat a MOB pályázati forrásból finanszírozott sportnapon, jövő héten pedig a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) diákjai síelhetnek egyet két előadás vagy szeminárium között.
Egyre több egyetemista és főiskolás sportoljon rendszeresen: ezt célozza a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség szabadidősport pályázat megújult, teljesítményarányos elosztási rendszere. 2014-től azok a felsőoktatási intézmények részesülnek a 15 millió forint keretösszegű támogatásból, amelyek jelentős számú hallgatót tudnak megmozgatni a SportPont Programon keresztül. Így nincs más hátra, mint minél több sportos programot szervezni, azokat bekapcsolni a programba és indulhat a pontgyűjtés!
A Magyar egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elkészítette a felsőoktatási sport területére vonatkozó szakmai programtervet, a Hajós Alfréd Tervet, melyet a MOB-on keresztül kíván felterjeszteni a sportpolitikáért felelős miniszternek. A programterv egyes elemeit – a MOB-bal együttműködve – 2013. január 31-én, a felsőoktatási sport egyik bástyáját jelentő Debreceni Egyetemen hozta nyilvánosságra, bocsátotta társadalmi vitára az érintettek körében.