Április első hétvégéjén egyetemista és főiskolás vízilabdázók lepték el a hangulatos és kellemes környezetben fekvő, új színhelyként debütáló újbudai Nyéki Imre uszodát, ahol a kétszáznál is több sportolóra, két nap alatt közel 1000 néző volt kíváncsi.
A rendezvény házigazdája a Semmelweis Egyetem, míg fővédnöke prof. dr. Szél Ágoston, a SOTE rektora, továbbá prof. dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) elnöke és az olimpiai, világ- és Európa-bajnok dr. Faragó Tamás volt. A szervezőbizottságot prof. dr. Merkely Béla, az SE sportegyesületének elnöke irányította, a konkrét szervezésért a Semmelweis Egyetem Vízilabda Klub Sportegyesület (SEVK SE) alelnökeként és a MEFS vízilabda szakreferenseként Jancsó Máté felelt.
A sikeres lebonyolítást elősegítő önkénteseket a Budapesti Orvostanhallgatók Szövetsége és a Magyar Gyógyszerésztanhallgatók Egyesülete biztosította, míg a Magyar Fogorvostanhallgatók Egyesülete a helyszínen prevenciós tanácsokkal várta a vendégeket.
A megnyitón köszöntőt mondott dr. Simicskó István ifjúságért és sportért felelős államtitkár, dr. Hoffmann Tamás, Újbuda polgármestere, dr. Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, és dr. Tóth Miklós, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke.
Ráadásként nem akárkik fújták a sípot a medence szélén a mérkőzések alatt. A meccseket többszörös olimpiai bajnok pólósok vezették. A klasszisok remekeltek az egyébként bíráskodás szempontjából nem feltétlenül könnyű meccseken. A találkozókon ugyanis különleges szabályok is életbe léptek, amelyeket persze kiválóan alkalmazott Kenéz György, Steinmetz Ádám, Fodor Rajmund, Gergely István és Faragó Tamás is. A befejező napon a bronzmérkőzést és a női gálameccset Benedek Tibor, a világbajnoki címvédő férfiválogatott háromszoros olimpiai bajnok szövetségi kapitánya dirigálta.
A speciális szabályok közül a legnagyobb tetszést az aratta, amelynek értelmében a hét méternél nagyobb távolságból lőtt gól duplán számított, vagyis nem egyet, hanem kettőt ért. A szokásostól eltérő regulák közé tartozott még a megszokottnál kisebb labda és kisebb méretű pálya, de az is, hogy a kiállított játékos gyakorlatilag azonnal visszajöhetett, mivel csak a pályát övező bólya sorig kellett kiúsznia, s már fordulhatott is vissza.
A második országos bajnokságot végül a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) nyerte, amely a döntőben az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) csapatát győzte le, a bronzérem pedig a tavalyi bajnok Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) gárdájának jutott, amely a kisdöntőben a Pécsi Tudományegyetem (PTE) alakulatán kerekedett felül.
Kelet-Nyugat néven újdonságként ez alkalommal női gálát is szerveztek a rendezők. A meccsen harminc pólós hölgy csobbant vízbe, zömmel ob I-es játékosok – többek között – a felnőtt női vb bronzérmese Miskolczi Kitti, illetve a 2012-ben olimpiai negyedik és Eb-harmadik, valamint a 2013-as Universiaden ezüstérmes Csabai Dóra, Kisteleki Hanna és Gangl Edina.
Az egyetemi – főiskolai sport számára kiemelkedően fontos eseményre a média is kíváncsi volt. Az uszodában hat televíziós stáb készített riportokat és beszámolókat, egyértelműen beszédes jeleként annak, hogy a Vízilabda MEFOB minden alkalommal országos érdeklődést is kivált. Részben ezért is jelenthette be Merkely professzor a záróünnepségen, hogy az egyetemi-főiskolai vízilabda-bajnokság garantáltan jövőre sem marad el!
Jancsó Máté/MEFS
Eredmények:
1. SE-BKF 17-7
2. BME-ELTE 6-9
3. BCE-KRE 15-9
4. PPKE-BGF 7-14
5. SE-PTE 10-11
6. BME-DE 7-12
7. BCE-SZTE 11-7
8. BGF-PPKE 23-8
9. PTE-BKF 20-8
10. ELTE – DE 12-5
11. SZTE-KRE 14-11
12. elődöntő 1: PTE-ELTE 11-17
13. elődöntő 2: BCE-BGF 11-13
14. 5. helyért: SE-SZTE 13-5
15. bronzmérkőzés BCE-PTE 14-9
16. női gálamérkőzés: Nyugat-Kelet 10-13
17. döntő: ELTE-BGF 9-16
A legjobb Kapus Turbucz Béla (SE), a legjobb játékos Manhercz Ádám (BCE) a gólkirály pedig Ernyey Márk (BGF)