2016. július 23., szombat 09:32

B3x3 kosár Riejkában DEAC részvétellel

Szombaton kezdődik a kosárlabdázás új szakágának, a B3x3-nak a versenye Rijekában, a 3. Egyetemi Európa Játékok rendezvénysorozatán belül.

2016. június 15., szerda 10:21

TFSE tarolt a B33 MEFOB döntőjében

Június 11-én szombaton Szegeden rendezték meg a kosárlabda új, feltörekvő szakágában a B33-ban az Egyetemi bajnokság döntőjét.

2016. május 02., hétfő 11:27

B33 Kosárlabda MEFOB - 2016

Dátum: 2016. január 15. – 2016. június 30.
Helyszín: A mérkőzések időpontjait és helyszíneit a verseny rendezője illetve a Szervező határozza meg, melyet megfelelő időben a résztvevők tudomására hoz hivatalos honlapokon keresztül
Kategória: Versenysport

A Szegedi Tudományegyetem hallgatói nyerték a B33 MEFOB-ot

A férfiak és a hölgyek versenyében egyaránt a Szegedi Tudományegyetem USC Szeged csapata nyerte a debreceni 3x3 U18 világbajnokság kísérő versenyeként megszervezett B3x3 Kosárlabda Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságot (MEFOB). Hétvégén a Nagy Templom előtti Kossuth téren, a világbajnokság pályáin igen nagy hőségben játszották mérkőzéseiket a MEFOB döntős csapatok.

MEFOB döntőben a magyar hölgyek U18 B3x3-as kosárlabda válogatottja

A kecskeméti Decathlon parkolójában a hét végén tartották a B33 Tour 2015 második fordulóját. A hazai és nemzetközi mezőnyben, öt kategóriában 45 csapat mérte össze játéktudását.

2015. április 28., kedd 17:46

Elindult a B33 MEFOB

Tíz női és tizennégy férfi csapat részvételével a Tücskecsarnokban tartották meg a B33 Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokság (MEFOB) I. fordulóját, ahol első körben a férfiak mezőnyében az USC Szeged, míg a hölgyeknél a TFSE szerezte meg a győzelmet. A versenysorozat célja a 2015. évi egyetemi - főiskolai B33 kosárlabda bajnoki cím, vagyis a B33 MEFOB győztes, valamint a további helyezések eldöntése mellett a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség által elindított 3 a 3 elleni játék (3x3) széles körben történő megismertetése, a sportág népszerűsítése és általa a felsőoktatási intézmények, az intézményi sportszervezetek, valamint a Diák Sport Egyesületek közötti kapcsolat erősítése.

A nyíregyházi és szegedi diákok taroltak Kecskeméten

Május 31-én, szombaton rendezték meg a férfi és női B33-as kosárlabda döntőket. A döntőben a férfiaknál a NYF SE, míg a nőknél a SZTE nyerte el a 2014-es B33 bajnokság bajnoki címét.

2014. május 29., csütörtök 15:26

B33: Egyetemi finálé Kecskeméten

A B33 Decathlon Tour következő állomásán rendezik meg az Országos Egyetemi és Főiskolás B33 Bajnokság döntőit május 31-én (szombaton), Kecskeméten.

2013. június 04., kedd 09:13

B33 egyetemi bajnok a SZoESE

A Szombathelyen és Debrecenben szereplő csapat: Forrai Dániel, Bódi Bence, Simon Bence, Für Attila

Egy győzelem és két harmadik hely megszerzésével Egyetemi Bajnok lett a SZoESE B33-as csapata.

A nőknél Pécs, a férfiaknál Szombathely nyerte a B33 MEFOB-ot

Budapest és Szombathely után, Debrecenben került sor a DECATHLON 3x3 Kosárlabda Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság (B33 MEFOB) harmadik, egyben utolsó fordulójára. Ez az állomás egyben döntővel is felért, mert a FIBA által a 3x3 kosárlabda versenyekre kialakított pontrendszerben elérhető pontok duplájáért folyt a verseny.