2013. október 23., szerda 12:57

XXVI. major’S papír Őszi CSÓTÓ CSÚCSFUTÁS

Varga Dorottya és Nagy Patrik az abszolút és az Egyetemi Kupa győztese is. Előbbi megdöntötte saját egyetemi csúcsát is. A verseny egyúttal SportPont rendezvény is.

A SZoESE, az NYME SEK és a Szombathelyi Szabadidősport Szövetség által rendezett Őszi Csótó Csúcsfutás most is nagyon jól sikerült.

A férfi főfutam abszolút 1-6 helyezettje: 1. Nagy Patrik– NYME-SEK-SZoESE – 4:01,5; 2. Kívés Bendegúz, SZoESE – 4:03,2; 3. Czindrity Attila, NYME-SEK-SZoESE – 4:06,2 4. Kovács Attila SZoESE – 4:11,1; 5. Petrovics Alex SZoESE – 4:13,5 (a képről hiányzik: 6. Nemes Gergő SZoESE – 4:17,9,) és Dr Gál László a SZoESE ügyvezető elnöke

Kívés István: Délelőtt rengetegen érdeklődtek, hogy a csöpörgős időjárás ellenére lesz-e verseny. Mindenkit biztattam, jöjjenek bátran. Szerencsénk volt, a kezdésre ragyogó napsütéses kék egünk lett. Az 507 résztvevő, ha nem is rekord, de mindenképpen Szombathely egyik legnagyobb létszámú sporteseményévé tette a versenyt.

A főfutamok abszolút győztesei Varga Dorottya és Nagy Patrik az Egyetemi Kupa győztesei is. Mindketten az NYME SEK hallgatói, akárcsak az abszolútban harmadik Czindrity Attila. Az egyetemisták részére külön amatőr futamot is rendeztünk – hagyományteremtő szándékkal.

Női főfutam Abszolút 1-6. helyezettjei: 1. Varga Dorottya, NYME-SEK-SZoESE – 4:37,0; 2. Molnár Zita SZoESE – 5:02,8, 3. Purgai Barbara SZoESE – 5:02,8; 3. 4. Woki Edina, 5. Goncsarenko Miléna, – 5:28,9 ( a képről hiányzik 6. Bencsics Boglárka)

1. NYME SEK: Czindrity Attila, Nagy Patrik, Kummer Norbert

Több mint 60 egyetemista vett részt az amatőr futamon, illetve vállalt részt a rendezésben.