2013. március 11., hétfő 17:29

Újabb SZoESE futóérmek Ausztriából

Mattersburgban versenyeztek és ismét 5 dobogós helyet nyertek a Szombathelyi Egyetemi SE futói az elmúlt hétvégén. Kívés Bendegúz immár harmadik győzelmét aratta sorozatban Ausztriában – most is pályacsúccsal.

Mattersburgban 5. alkalommal rendezett a helyi sportegyesület futóversenyt. A gyerek futam 1, a főfutam 5km volt. Megadták a módját, precíz chipes-rajtszámos időmérést használtak. A SZoESE futói mindkét távon érdekeltek voltak.

1 km-en a 16 év alatti lányoknál Reidl Viki (63) első, Kiss Virág (64) harmadik, a fiúknál Lőrincz Máté (62) negyedik lett. A 12 év alatti lányoknál Kiss Nóri (65) győzött. (Edzőjük: Süle Szilvia)

A főfutamban akár SZoESE háziverseny is lehetett volna. Kívés Bendegúz nyert, új pályacsúccsal (15:51) - idén immár harmadszor Ausztriában – Czindrity Attila lett a második (15:59), a dobogóról leszorulva negyedik Petrivics Alex. Az 5 km-es pálya erős szintekkel tarkított volt.