2016. július 24., vasárnap 13:40

Saját legjobb idejüket megdöntve nyertek a magyar paraúszók Rijekában

Három arany és egy ezüst éremmel kezdett az ELTE paraúszó csapata Rijekában, az Európai Egyetemi Játékok 12. napján.

Az úszó és paraúszó számokat felváltva rendezték meg, így hatalmas nézőközönség előtt, óriási hangulatban úszhattak sportolóink. Először Illés Fanni ugrott a medencébe 100 m gyorson az S6-os kategóriában, és gyönyörű úszással 1.24.62-vel megnyerte a futamát. Ezután következett Sipos Péter, aki 50 m háton másodikként csapott a célba az S8-as kategóriában, így 54.19-es eredményével ezüst érmet szerzett, de nincs oka az elkeseredésre, mert saját legjobb idejét megúszva állhatott fel a dobogó második fokára. Majd jött a 100 m mell, melyben két sportolónk is érdekelt volt. Illés Fanni újra fantasztikus fejessel indult, és 1:49.21, fölényesen nyerte a futamot, így az SB5-ös kategóriában paralimpikonhoz méltó profizmussal megszerezve második aranyérmét. Kollárszky Boglárka, élete első nemzetközi versenyén 1:58.17-es idővel győzött 100 m mellben az SB11-es kategóriában (amely az egyáltalán nem látók versenye), saját legjobb idejét bőven felülmúlva. Mindhármuk úszása szemet gyönyörködtető volt és a kitűzött célokat maximálisan sikerült teljesíteni.

Gratulálunk az eredményekhez, nagyon szép volt, ahogy a közönség minden egyes beérkező paraúszó eredményét nagy tapssal értékelte, a legnagyobb tapsot az utolsóként becsapó úszók kapták.