2013. október 28., hétfő 00:00

Három országot futottak át az ELTE futói

Az ELTE Sashegyi Gepárdok csapata a 2. helyen zárta a 2013. október 19–23. között megrendezett Bécs-Pozsony-Budapest Ultramaratont. A 317 kilométeres futóversenyen első nap a Bécs-Pozsony (kb. 91 km), második nap a Pozsony-Győr (kb. 84 km), harmadik nap a Győr-Tata (kb. 62 km), negyedik nap a Tata-Budakeszi (kb. 59 km), utolsó nap pedig a Budakeszi-Budapest (kb. 21,1 km) távot tették meg a versenyzők.

Az ELTE Sashegyi Gepárdok csapatának legjobbja, Varga Dániel a győztes Dover Nyelviskola csapatának tagjai után fél perccel ért célba, Deli Gergő és Beda Szabolcs 2 percen belül követte (6–8. hely), majd hamarosan Pach Péter Pál is befutott a célba. A csapat tagja volt még Szabó Gábor. A kemény megmérettetés célja ráirányítani a figyelmet a rendszeres testmozgás, az egészséges életmód fontosságára, ezen kívül megismertetni három országot, három fővárost és azok helytörténeti nevezetességeit, erősíteni a hazai és a nemzetközi sportbarátságot, az Európai Uniós tagországok kapcsolatát.

Forrás: ELTE.hu