Ez azt jelenti, hogy minden idők legsikeresebb magyar Világjátékok-szereplését produkálta a magyar küldöttség Kolumbia harmadik legnagyobb városában, ahol a záróünnepséggel véget értek a játékok, folytatás 2017-ben, a lengyelországi Wroczlawban.
A női strandkézilabda-válogatott Európa-bajnokként érkezett ki a Világjátékokra. Az első csoportmeccsen kikapott Brazíliától, onnan gyakorlatilag minden mérkőzést megnyerve menetelt egészen a fináléig. A mindent eldöntő meccset a táncsportos versenyekről jól ismert bikaviadal arénában rendezték meg 35 fokos hőmérsékletben, amelyhez elég nagy páratartalom társult.
A döntőbeli ellenfél a világbajnok Brazília volt, amely szétlövésben szerezte meg a Világjátékok-aranyat. Gróz János szövetségi kapitány szerint ma jobbak voltak a brazilok. „A braziloknál kiemelt sportágnak számít a strandkézilabda. Ezek a játékosok napi kettőt edzenek és fizetést kapnak ezért. Nálunk mindenki suli mellet, munka mellett kézilabdázik. Úgy gondolom, hogy ez a csapat erőn felül teljesített.” – mondta Gróz.
A Világjátékokon ezüstérmet szerző válogatott: Fekete Bozsana, Gróz Kitti, Győri Ágnes, Hajdú Ágnes, Kókai Ágnes, Kretz Fruzsina, Tóth Emese Szilvia, Zsigmond Adrienn. Szövetségi kapitány: Gróz János, edző: Rovnayi Mariann, technikai vezető: Langauf István.
A zárónapon további két sportágban voltunk még érdekeltek: tájfutásban a Lenkei Zsolt, Gyurkó Fanni, Kovács Ádám, Szerencsi Ildikó kvartett hetedik lett a váltóban, míg a siklóernyősöknél Bolyán Anikó ötödikként zárt, Kaszás Sándor pedig a 15. helyet csípte el.
A magyar csapatvezető a záróünnepség után kifejtette, hogy a nem olimpiai sportágak számára mozgalmas négyéves ciklus következik. „A Világjátékokon részt vett sportágak szövetségeitől szakmai beszámolókat várunk, ezzel párhuzamosan egy jövőképet is szeretnénk látni a szervezetektől. Tanulnunk kell a Caliban lezajlott Világjátékokból. A cél, hogy a 2017-es lengyelországi játékokon ugyanilyen jól, vagy ha lehet, akkor jobban szerepeljenek a magyarok” – zárta értékelését dr. Leyrer Richárd, a Magyar Olimpiai Bizottság alelnöke.
A női strandkézilabda-válogatott és a magyar delegáció kedd este 22 óra 40 perckor érkezik a Liszt Ferenc Repülőtérre.
A magyar küldöttség érmei és pontszerző helyei a IX. Világjátékokon
Arany
Székely Lilla (búvárúszás) 100 m felszíni uszonyos
Csay Renáta (maratoni kajak-kenu) női kajak
Petrovics Máté (maratoni kajak-kenu) férfi kajak
Kövér Márton, Györe Attila (maratoni kajak-kenu) kenu kettes
Noé Bálint, Noé Milán (maratoni kajak-kenu) kajak kettes
Csay Renáta, Bara Alexandra (maratoni kajak-kenu) kajak kettes
Ezüst
Női strandkézilabda válogatott (Fekete Bozsana, Gróz Kitti, Győri Ágnes, Hajdú Ágnes, Kókai Ágnes, Kretz Fruzsina, Tóth Emese Szilvia, Zsigmond Adrienn)
Kalmár István (szumó) 115 kg
Kiss Tamás (maratoni kajak-kenu) kenu
Kiszli Vanda (maratoni kajak-kenu) női kajak
Negyedik hely
Kanyó Dénes (búvárúszás) 400 méteres felszíni úszás
Kanyó Dénes (búvárúszás) 200 méteres felszíni úszás
Aero-dance csoport (aerobik) Bakó Anett, Hegyi Dóra, Lendvay Dóra, Nagy Dorina, Szörényi Ágota, Kun Orsolya, Lendvay Réka és Hagymási Alexandra
Aero-step csoport (aerobik) Czinder Kinga, Tóth-Hosnyánszki Anita, Kovács Ramóna, Kőrösi Kitti, Szabó Júlia, Szilvás Angéla, Táskai Anita és Újvári Cecília Judit
Ötödik hely
Makai Erika (szumó), női nehézsúly
Makai Erika (szumó), női open kategória
Kakas István (terepíjászat) csupaszíj kategória
Sportaerobik csoport (aerobik) Bakó Anett, Hegyi Dóra, Lendvay Dóra, Nagy Dorina
Bolyán Anikó (siklóernyő)
Hatodik hely
Károlyi Csilla (búvárúszás) 200 méteres felszíni úszás
4X100 méteres női felszíni váltó (búvárúszás) Székely Lilla, Senánszky Petra, Károlyi Csilla, Debreczeni Hajnalka