2016. augusztus 01., hétfő 17:46

Skandináv dominancia a hosszú távon

Skandináv dominanciát hozott a miskolci 20.  Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság mai, hosszú távú versenyszáma, hiszen a lehetséges hat éremből ötöt ezen nemzetek képviselői érdemeltek ki. A négy-négy magyar közül Weiler Virág (BME) és Bakó Áron (BME) bizonyult a legjobbnak, mindketten a 13. pozícióban zártak.

A MEAFC színeiben háromszoros junior világbajnoki címet kiérdemlő, miskolci származású Domonyik Gábor által tűzött bükki pálya komoly próbatételre késztette az indulókat. A Csanyik-völgy Királyasztal térségében kijelölt versenyközpontból indulva a nőkre 9,8 kilométer teljesítése várt, 420 méteres szintemelkedéssel és 20 ellenőrző ponttal. A férfiak 13,8 kilométeréhez 655 méter szintemelkedés  és 23 ellenőrző pont "társult".

A hölgyek versengésében érvényesült a papírforma, hiszen az aranyérmet a finnek junior világbajnoka, Anna Haataja érdemelte ki, miközben végig nagy küzdelmet folytatott a norvég  Myhre Ingjerd-del, akit végül 9 másodperccel előzött meg. A teljes skandináv dobogót a szintén finn Niittynen Miia biztosította be. A mieink közül – a vasárnapi sprint táv után – ezúttal is Weiler Virág bizonyult a legjobbnak, ő a 13. lett.

A férfiak csatájában a háromszoros junior világbajnok svéd  Johan Runesson számított talán a legnagyobb favoritnak, de honfitársa, Andersson Rassmus másként gondolhatta ezt, hiszen övé lett a világbajnoki cím. Az ezüstérem – a két svéd közé „ékelődve” - a svájci Hagler Kaspar-nak jutott. A magyarok közül – vasárnap után ismét – Bakó Áron végzett a legelőkelőbb pozícióban. Tizenharmadik helyével – csakúgy, mint Weiler Virág (BME) - ismét bizonyította, hogy kiválóan sikerült a felkészülése és jó formáját állandósítani tudta.

A dobogósokat Kovács György, a Magyar Egyetemi - Főiskolai Sportszövetség (MEFS) főtitkár-helyettese és Rakaczki Zoltán a szervező bizottság ügyvezetője, a MEAFC elnöke köszöntötte a célban.