2013. július 07., vasárnap 19:53

Universiade, vízilabda: Szoros meccs a csoportrangadón

Izgalmas mérkőzést hozott az orosz-magyar férfi vízilabda mérkőzés a kazanyi Universiade csoportrangadóján.

A gyakorlatilag felnőtt Világliga csapatukkal felálló házigazda oroszok 6-4-es félidő után 9-8-ra legyőzték Vincze Balázs együttesét. A 3. negyedben 1 gólra felzárkózott a magyar egyetemi csapat, akkor lett 7-6 az állás. Az utolsó periódus elején Erdélyi egyenlített. 4 perccel a vége előtt a hazaiak emberelőnybe kerültek, amikor Ashaev hatalmas gólt dobott. 8-7. 2:16 volt még hátra és Somogyi Balázs keze meglendült. 8-8. Ashaev azonban megint betalált, ezzel beállítva a végeredményt. 9-8. A magyar vízilabda csapat teljesen egyenrangú partnere volt az összeszokott házigazda Oroszországnak.

Oroszország-Magyarország 9-8 (3-2, 3-2, 1-2, 2-2)

Gólszerzők: Ashaev (3), Nagajev (2), Odintsov, , Lisunov, Lazarev, Rizov-Alejnyicsev illetve Korényi (2), Kovács G. (2), Szécsi, Mezei, Erdélyi, Somogyi