2014. március 27., csütörtök 07:54

Nyolc SZoESE érem a Mezeifutó OB-ról

Nyolc Országos Bajnoki érmet és további értékes helyeket nyertek a Szombathelyi Egyetemi SE atlétái a Mezeifutó Országos Bajnokságon. Kálovics Anikó nyerte a felnőtt női bajnoki címet, Horváth György negyedik lett a férfiak mezőnyében. Győztek az ifi leányok, Molnár Zita egyéniben bronzérmes lett ebben a korosztályban. Az Ifi Petrovics Alex és csapata is ezüstérmesek. A további három ezüstöt a Felnőtt és az U23 női, valamint az U23 fiú csapatok nyerték. A „Munka Vándordíj” összesítésben a SZoESE a harmadik helyen végzett.

Kiváló futóidőben, Budapesten a Bókai kertben rendezték meg a 106. Mezeifutó Országos Bajnokságot.

Kívés István a Szombathelyi Egyetemi Sportegyesület képviseletében így mesélt a versenyről és az eredményekről: „szakosztályunk számára kiemelkedően fontos ez a verseny. Teljes mértékben kifejezi az általunk követett filozófiát, az eredményes versenyzés és a közösségteremtés összhangját. A nagy létszámú (20 és 60 közötti) mezőnyökben szerepeltek nagyszerűen tanítványaink. A három egyéni mellett öt csapatérmet nyertünk, további három csapatunk is pontszerző volt. A „Munka Vándordíj” harmadik helyéhez valamennyi sportolónk teljesítményére szükség volt.”

Kálovics Anikó sokszoros Magyar Bajnok, olimpikon méltóan nyerte meg az abszolút női bajnoki címet. Végig kemény iramot diktált, kétséget sem hagyott afelől, hogy visszatért és már az Európa Bajnokságra készül.