2013. július 11., csütörtök 20:22

Universiade: Zsivoczky-Farkas Györgyi bombaformában

49 méter 23 centi – ez Zsivoczky-Farkas Gyögyi újabb egyéni csúcsa gerelyhajításban. A Semmelweis Egyetem hallgatója érmes lehet az este folyamán a kazanyi Universiádén. Az utolsó száma (800m) még hátra van. Gutema Emánuel az 5. lett 800m-en a középdöntőben, nem jutott tovább. Márton Anita súlylökő döntője ezekben a percekben zajlik.

Férfi vízilabda, utolsó csoportmérkőzés: Japán-Magyarország 10-13 (2-1, 1-4, 5-6, 2-2). Magyar gólszerzők: Tóth (4), Juhász (3), Mezei (2), Kovács, Korényi, Somogyi, Halek.

Birkózásban, a szabadfogásúak 84 kilós mezőnyében a Haladás VSE versenyzője, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, Veréb István a negyeddöntőig menetelt. Elsőként a grúz Ivanishvilit győzte le 3-1-re, majd a mongol Pervee-t, a harmadik körben azonban 4-0-ra kikapott az azeri Gosztijevtől. A szintén szombathelyi Csercsics Richárd (Semmelweis Egyetem) szabadfogásban a 120 kg-sok mezőnyében 4-0-ás vereséget szenvedett az orosz Kugajevtől.