MEFS Facebook oldalMEFS Google+ oldalMEFS RSS csatorna

2014. április 02., szerda 20:29

Idegenben szerzett megnyugtató előnyt a Közgáz

Csupán 5-6 percig volt szoros az ELTE-Közgáz negyeddöntő első összecsapása. A vendégek nagyobb tapasztalatukat, összeszokottságukat, valamint játékosai nagyobb tudását kihasználva fölényes győzelmet arattak

ELTE - Közgáz SC és DSK 53-82 (11-21, 10-15, 14-29, 18-16)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, női negyeddöntő 1. mérkőzés

ELTE: CSAJKÓ 11/3, Halász 9, Mangliár 2, SZEKERES 12/3, Wiesner 9.Cs: Horváth K. 2, Új, Wunderlich 8
Közgáz: LANTOS 10, GYIMESI 19, HOFFMANN 20, Légrádi 1, HEVESI 23.Cs: BALOGH 14/3, Bodnár, Füge 6

Az első percek kiegyenlített játéka után a nyitó szakasz utolsó 4 és a második negyed első 3 percében a Közgáz elsősorban Hevesi eredményessége révén szinte állva hagyta a hazai csapatot. A 6. percben 8-6-ra még az ELTE vezetett, ám a 13.-ban 25-11-re már a Közgáz, azaz ekkor egy 19-3-as rohanást mutattak be a vendégek. Utána egységes csapatmunkával ugyan kiegyenlítetté tudta tenni a játékot a hazai csapat, de tisztes távolból követte ellenfelét.

Szünet után még rátettek egy lapáttal a vendégek, akik 42-25-ös vezetésük után elsősorban a Gyimesi, Hoffmann, Balogh trió eredményessége révén egy 13-4-es rohammal nemcsak a meccset, gyaníthatóan a továbbjutás kérdését is eldöntötték. Az EÉTE becsületére legyen mondva, nem tört meg, nem esett szét, hanem meg tudta nyerni a záró szakaszt.