2013. november 16., szombat 20:30

Idegenben, mégis otthon botlott a címvédő az ezüstérmes ellen

Debrecenben járt és csúcsrangadókat is játszott az előző kiírás második helyezettje, a Közgáz a két cívis városi együttessel szemben a pályaválasztói jogot felcserélve 2-2 meccsét a múlt hét végén lejátszó együttese. Az igazán nagy csata a második Közgáz-DEAC meccsen alakult ki, amelyen az ezüstérmes hosszabbítás után legyőzte a címvédőt.

DEAC - Közgáz SC és DSK 88-61 (23-17, 25-15, 16-17, 24-13)
Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport

DEAC: NAGY BOTOND 34/15, KALUHA 24/9, Balogh A. 2, Bács, Vas 4, Cs: Szarka 6/6, Gál, Mezei 2, Nagy Benedek 6/6, Pék 3/3, Szendrei 1, HELGASON 6
Közgáz: Szécsényi 6/6,  Vágvölgyi 7/3, Kardos 3, K Bence 6, Nagy Sz. 9, Cs: Tóth 5, DINNYÉS 21/3, Fazekas 2, Nagy Z. 2

A bajnok és az ezüstérmes két felvonásos csatájának első összecsapásán a bajnok DEAC Nagy Botond és Kaluha Csaba vezérletével szinte nekiesett a Közgáznak. A hazaiak nagyon fegyelmezett, pontos csapatjátékot s jó dobóteljesítményt nyújtott. A rangadón már a szünetben közel 20 ponttal vezettek a hazaiak. Bár a harmadik  negyedben Dinnyés jóvoltából kiegyenlítetté tette a meccset a Közgáz,  de a záró szakaszban, mivel szinte minden debreceni cserejátékos is hozzá tudott tenni valamit a csapat összteljesítményéhez - köztük a nagy kedvvel kosarazó izlandi fiú is -  egyértelmű, fölényes győzelmet aratott a DEAC.

DMSE - Közgáz SC és DSK 54-96 (7-27, 19-23, 9-22, 19-24)

DMSE: Hanzel 5, Oláh 5 , Vidó 9/3, Varnyú 5, Pali 10/6, Cs: File 6/6, Dajka 2, Ayen Bernard 2, Bartus 6, Kancsev, Kalas 4
Közgáz: VÁGVÖLGYI 15/9 LAKITS 15/6, Nagy Z. 5/3, Liptai 8/3, Nagy Sz. 3/3, Cs: DINNYÉS 25, Szécsényi 4, Kardos 7, Korzitska 6, Tóth 5/3, Fazekas 3/3

Bár aznap már egy mérkőzést lejátszott Közgáz, egy pillanatig sem hagyott kétséget a felől, hogy jobb, összeszokottabb, szervezettebb csapat az újonc medikusok együttesénél.  A fővárosiak sokkal gyorsabb és tapasztaltabb játékosokból álló gárdájával nem tudja felvenni a versenyt az újonc debreceni gárda. Sem mezőnyben, sem a palánkok alatt nem volt egy olyan hazai játékos sem, aki megnehezíthette volna a vendégek dolgát. A Közgáz lényegében már az első negyedben eldöntötte a mérkőzést, és Dinnyés Dávid vezérletével magabiztos győzelmet aratott a gyengén dobó MDSE ellen.

Közgáz SC és DSK - DEAC 96 - 90 (26 - 16; 21 - 22; 12 - 19; 21 - 23; 16 - 10)

Közgáz:  Szécsényi 10/6, VÁGVÖLGYI 27/12, LAKITS 21, Kardos 11, Nagy Sz. 10/6, Cs: DINNYÉS 15, Vittay 2, Nagy Z
DEAC: NAGY BOTOND 39/15, KALUHA 12/6, Balogh 2, Pék, Vas 7, Cs: Szarka, Nagy Benedek 8/6, Nagy Ádám 8, Pall 10, Bács 4.

Bár a Közgáz jelentősen erősödött az előző napi ütközethez képest Lakits "színre lépésével", talán tudat alatt az előző napi közel 30 pontos siker is szerepet játszhatott abban, hogy az otthon, papíron mégis a pályaválasztói jog felcserélése miatt "idegenben" játszó DEAC elég fásultan kezdett. Ezt a nagyon összeszedetten, szervezett pontos játékkal kirukkoló vendég együttes, amely Szécsényi, Vágvölgyi és Nagy Szabolcs révén triplákkal büntette, s kerek 10 pontos előnye tett szert az első negyed végén.
A DEAC szívós védekezéssel, valamint Nagy Botond parádés egyéni teljesítménye révén a harmadik negyed közepére ledolgozta hátrányát. A hazaiak nem csak a vezetést, a játék irányítását is átvették, ám a rendes játékidő hajrájára a saját maga által diktált iramtól elfáradt, s játékosai több hibát is elkövettek. Új erőre kapott az ekkor Lakits vezette Közgáz, amely a rendes játékidő utolsó pillanatában az amúgy is óriásit játszó Vágvölgyi Ádám visszalépős-palánkos triplájával egalizált. A hosszabbításban pedig az ettől a demoralizáló kosártól jelentős léketani előnybe kerülő Közgáz jobbnak bizonyult és egy remek, fordulatos találkozón legyőzte a bajnokot.

Közgáz SC és DSK - DMSE 75-55 (11-17, 27-11, 22-16, 12-11)

Közgáz: Kardos 2, DINNYÉS 24, NAGY Sz. 10/6, Vittay 5/3, KORZITSKA 12/3, Cs: Szécsényi 8/6, Nagy, Tóth 8, Fazekas 6/6
DMSE: VIDÓ 8, Varnyú 8, PALI 13/6, File 3/3, Dajka 5/3, Cs: Ayen Bernard 2 , BARTUS 10/6, Kancsev 5/3, Kalas 2

A Közgáz két nap alatt immár a negyedik mérkőzését játszotta, és ez a mérkőzés elején bizony látszott is fáradtan mozgó játékosainak teljesítményén. Az újonc - esélyt érezve - meglepetésre megnyerte az első negyedet, és egészen a 13. percig vezetni tudott a nagyobb tudású ellenfelével szemben. A tartalékosan felálló fővárosi együttes Dinnyés, Korzitska és Nagy Sz. vezetésével megfordította a mérkőzést, ez a mecccs azonban jóval szorosabb "élesebb" parti volt, int az előző napi, messze nem volt olyan lehengerlő a Közgáz fölénye, int egy nappal korábban. A lelkes,  Vidó, Pali és Bartus által vezetett debreceniek helyenként kifejezetten ügyesen játszottak, és az, hogy csupán 20 ponttal maradtak alul a tavalyi ezüstérmessel szemben, mindenképpen dicséretes számukra, még akkor is, ha a Közgáz tartalékosan állt fel, és játékosain  látszott az erőltetett menet miatti fáradság.