2015. július 06., hétfő 23:24

Gwangju 4. nap: Megszületett a magyar Universiade csapat első aranya

Evezés

Magyar szempontból a legnagyobb érdeklődéssel várt döntő a normál súlyú kormányos nélküli kettes volt. Ebben a Simon Béla-Juhász Adrián egyetemi világbajnok kettes képviselte a magyar színeket, akik végül megszerezték Magyarország első aranyérmét Gwangjuban.

A történelmi labdafeldobás Mozambik ellen A történelmi labdafeldobás Mozambik ellen Fotó Marjai Péter

Kosárlabda

A tegnapi Kanada elleni kétszeri hosszabbítás után elvesztett mérkőzést követően a női csapat ma történelmi  meccset játszott, mivel korábban semmilyen magyar csapat nem találkozott mozambiki válogatottal. Az afrikaiakat zavarta kevésbé ez a tény, ők kezdték jobban a meccset és meg is nyerték az első játékrészt (17-13). Ahogy fogyott a mozambikiak ereje a mieink átvették az irányítást és fölényesen nyertek. Jellemző, hogy az utolsó játékrészben 24-6 volt az eredmény - ide!

Magyarország-Mozambik 70-44 (13-17, 12-9, 21-12, 24-6)

A legponterősebb játékos Szamosi volt 15 ponttal, az első feldobásnál ő ért először labdához magyar-mozambiki meccsen.

Kézilabda

Magyarország-Japán 31-26 (19-15)

Az európai csapatok viszonylag ritkán találkoznak ázsiai csapatokkal, így időbe telt, míg a mieink kiismerték a japánok stílusát. Attól kezdve, hogy  átvették a vezetést egy 9-1-es széria következett és ez nem hagyott kérdést a végeredményt illetően.

A legeredményesebbek Bali és Németh László voltak 6-6 góllal. A japánok leggólerősebb játékosa Agaire 7 góllal.

Vízilabda

1 nap szünet után ma megint vízbe szállt a férfi vízilabda csapat. A hollandok sokkal jobban kezdtek, megnyerték az első két menetet. Vincze Balázs csapata megmutatta, hogy 1-3-ról és képes fordítani. A harmadik negyed végén utol érték a hollandokat, 5-5. Az utolsó játékrészben pedig hozták a győzelmet.

Magyarország-Hollandia 9-8 (1-2, 0-1, 4-2, 4-3)

Bátori, Jansik, Sedlmayer, Kovács 2-2, Illés 1 gólt szerzett.

Vívás

Az előző napokon kezdődött sorozat ma nem folytatódott, ma nem született magyar érem a vívó csarnokban.

A férfi tőrben a lengyel Janda ellen rögtön a kiesés sorsára jutott Liszkai Tamás (12-15).

Németh András a 32-ig jutott, előbb a japán Nagashima ellen még tovább jutott (15-11), de az olasz Trani megállította (7-15).

A női kardban László Kata jól kezdett, egy üzbég lányt ütött el a továbbjutástól (15-9), a 32 közt viszont a koreai Choi verte őt 15-8-ra.

A másik kardvívónő,Péntek Brigitta útja:

Taharo Agralissium (francia) 15-9, Chang (hongkongi) 15-11, a nyolcaddöntőben Jarocki (amerikai) 11-15.

Asztalitenisz

Női csapatunk Mongóliát verte 3-0-ra, a férfiak pedig Libanont ugyanilyen arányban.

Judo

Az 52 kg-ban Keliger Bernadett az orosz Dmitrijevától szenvedett vereséget, a visszamérkőzések során a horvát Sikic is legyőzte. A férfiaknál a 66 kg-ban Gorjanácz Zsolt az észt Avirt, a venezuelai Ferrert verte, de a koreai An útját állta az egyenes ágon. A visszamérkőzések során a japán Tateyama búcsúztatta.

Magyar csapat versenyprogramja
Július 7. (kedd)

Asztalitenisz:

10:00              Magyarország – Új-Zéland (női csapat, csoportmérkőzés)

12:00              Magyarország  - Katar (férfi csapat, csoportmérkőzés)

A délutáni programot csak később határozzák meg.

Helyszín: Jangseong Honggildong Gymnasium

Evezés:

10:56              B döntő férfi könnyűsúlyú egypárevezős (Tamás Bence)

16:15              döntő női egypárevezős (Gyimes Krisztina)

16:30              férfi nyolcas (Bakaity, Bedők, Bíró, Kiss, Krpesics, Lacsik, Lovass, Porubszky, Vallyon)

Helyszín: Chungju International Rowing Center,