MEFS Facebook oldalMEFS Google+ oldalMEFS RSS csatorna

2015. szeptember 23., szerda 16:08

Evezős érmek az Egyetemisták Európa-bajnokságán

Arany, ezüst és bronzérmet is szereztek a magyar sportolók Hannoverben az Egyetemisták Európa-bajnokságán.

Tamás Bence aranyérmes Tamás Bence aranyérmes

A férfi könnyűsúlyú egypárevezősök között Tamás Bence bizonyulta legkiválóbbnak, így aranyérmet szerzett a 2015. évi Nyári Universiadén Gwangjuban bronzérmet szerző sportoló. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatója az Egyetemi Eb-n, toronymagasan nyerte az előfutamot és ezt követően középfutamot is. A 23 éves szegedi születésű evezős a vasárnapi döntőben ismét magabiztos győzelmet aratott, így felállhatott a dobogó legfelső fokára.

Ezüstérmes lett  Papp Gergely Márton, az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatója, aki megnyerve középfutamát, második helyen ért célba a normálsúlyú egypárevezősök döntőjében, alig elmaradva a győztes német szkiffestől.

Az Óbudai Egyetemen tanuló Bácskai Dominika bronzérmes lett női normálsúlyú egypárevezősben az első helyezett fehérorosz és a második lengyel versenyző mögött.

Gratulálunk a versenyzők által elért sikerekhez!