2015. július 20., hétfő 22:08

A Szent István Egyetem hallgatói nyerték meg a Rögbi MEFOB-ot

Gödöllő városában 2015. július 23-án indul az Egyetemi 7-es Rögbi Európa-bajnokság (7-es Rögbi EEB), ahol megmérettetik magukat az idei Rögbi Magyar Egyetemi-Főiskolai Bajnokság győztesei, a Szent István Egyetem (SZIE) hallgatói is.

Az EFOTT utolsó napján rendezett döntőn a több fordulós országos bajnokság második helyezését a Szegedi Tudományi Egyetem (SZTE), a harmadik helyet pedig az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Budapesti Egyetemi Atlétikai Clubjának (BEAC) csapata szerezte meg. Az öt alapszakaszi forduló után - ahol még az SZTE 3 ponttal vezetett a SZIE előtt - szombaton megfordult tehát az állás, hiszen a döntő előtt még az alábbi eredmények szerepeltek a tabellán:

1. SZTE 10+ 16+16+16+20 = 82 pont
  2. SZIE 13+10+20+20+16= 79 pont
  3. BEAC 16+20+13+ 0 +13= 62 pont
  4. DE 20+13-7-14+0= 12 pont
  5. PTE = 0+0-7+13-7 = 0 pont

A tabella állása mindvégig nagyon szoros volt, hiszen három egyetem is indult az aranyéremért és a vándorserlegért.

Az EFOTT Rögbi toborzás után a dinnyési sportpályára végül 75 játékos és közel 200 néző látogatott ki az Olimpiai rögbi tornára. A mérkőzések sorrendje eredményekkel:

14:00 DE – BEAC 28-7

A küzdelmes összecsapások végeredményeként a dobogón kívüli negyedik helyet megszerző Debreceni Egyetem (DE) és a Pécsi Tudományi Egyetem (PTE) csapatának ötödik helyezése már nem változott. A MEFOB rögbi döntőn a helyezési pontok duplán számítottak. A vándorserleget az EFOTT SportPont Program (SPP) keretén belül olimpikonok adták át, ami tekintettel arra, hogy a 7-es rögbi, a 2016-os riói olimpia versenyszámai között is szerepel, különleges élményt jelentett számukra.