2013. február 26., kedd 07:54

TF diadal az első Egyetemi Kupán

Február utolsó szombatján megrendezésre került az első Ultimate Frisbee Egyetemi Kupa. A terem versenyen a Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sportudományi Karának (TF) egyes számú csapata hódította el a vándor kupát a mixed divízióban, egy végletekig kiélezett döntőt követően.

TF diadal az első Egyetemi Kupán Forrás: hufa.eu

A fináléban 9:11 arányban végül a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) gárdája maradt alul, így Ők az ezüsttel vigasztalódtak.

A harmadik helyet a TF 2. csapata szerezte meg, megelőzve a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) és az ELTE küldöttségeit.

A körmérkőzések során a TF 1. legjobbjait egyik csapat sem tudta megszorongatni, és a BME által mutatott játék is igazolta az előzetes várakozásokat: érett az "álomdöntő".

A bronzéremért ellenben óriási versenyfutás zajlott. A TF 2. egy magabiztos győzelemmel kezdett az ELTE ellen, ám a Szegediek igencsak megizzasztották a fővárosi gárdát. Döntő pontos mérkőzésen mégis a Semmelweis bizonyult jobbnak (3:4-ról 5:4-re fordítva a végjátékban.)

A 4. helyezésért így "ki-ki" meccset vívott az SZTE és az ELTE, mely stílszerűen 6:6-os végeredménnyel zárult... A korábbi mérkőzések alapján számolt pontkülönbségek folytán a Szegediek kaparintották meg a negyedik helyet, az ELTE egy döntetlennel és az 5. helyezést tanúsító oklevéllel térhetett haza.

A várva várt döntő óriási izgalmakat hozott. A csoportbeli vereségből tanulva a BME diákjai egy masszív zónavédekezéssel kezdték a mérkőzést, mely eleinte hatásosnak is bizonyult, 4:4-es állásig fej fej mellett haladtak a csapatok. A meccs középső harmadában a TF fogott ki jobb periódust; előbb Varga Boglárka osztott ki egy félpályás Hammer-gólpaszt, majd Ő kapott szinte ugyanonnan egy asszisztot Pajor Gábortól (7:4).

A BME emberfogásra váltott, és a Barna Zsófi - Heppes Mihály tandem vezérletével visszajöttek a mérkőzésbe (7:6).

A végjátékot azonban ismét a "tesisek" kezdték jobban, így 9:7-tel végződött a rendes játékidő, vagyis 11 pontig kellett elérnie a győztes csapatnak. A BME újra a zónavédekezéshez nyúlt, ami ezúttal jó döntésnek bizonyult. Két Barna-halászást követően 9:10-nél az egyenlítésre is volt esélyük a "mérnököknek".

Ez azonban elmaradt, hiszen az egész nap megbízható teljesítményt nyújtó TF utolsó pontját Patai Zoltán passzolta Pajor Gábornak.

A statisztikai mutatók alapján Ők végeztek a fiúk között a kanadai lista élén 22 pontos holtversenyben a BME-t erősítő Géczy Istvánnal. Míg a lányoknál a fentebb említett Barna Zsófia (BME) statisztikai mutatója jelezte a legtöbb kanadai pontot: szintén 22-t. Így az összesített lista négyes holtversennyel kezdődik.