2013. február 07., csütörtök 00:39

Szolnoki győzelmek

November végén a Tisza-partiak 83-56-ra a Nyírségben is diadalmaskodtak. Ez egyértelművé tette, hogy ennek a találkozónak a hazaiak az esélyesei. Nem született meglepetés…

Szolnoki Főiskola-Olaj KK - Nyíregyházi Főiskolai SE 90-36 (24-11, 22-5, 28-12, 16-8)
Szolnok, Egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport V: Rácz, Farkas Á.

Szolnok: Bozsó Á (8/3), SZPIRÓ (10/6), KORÓDI (9/3), Sárik Attila (3), CSÁKVÁRI (31). Cs: TÓTH A. (10/3), HOVORKA (15), Török L., Ecseki (4). Edző: Rezák László.
Nyíregyháza: OLÁH Á Á (16/12), Földes (7), Boczkó B (2), Bódi, Cserny (4) Cs: Dézsi (1), Jobbágy (6/3), Baranyai Soltész Péter.Edző: Hegedűs Ferenc.

A Szolnoki Főiskola-Olaj KK az egykor a Szolnoki MÁV női kosárlabdacsapatában is pattogtató Hegedűs Rita édesapja, Hegedűs Ferenc által dirigált Nyíregyházi Főiskola SE-t látta vendégül. A Szolnok lényegében másfél negyed alatt eldöntötte a mérkőzést, és attól kezdve már csak örömjátékot játszottak a "piros-fekete" legények. A palánk alatt túlerőben volt az Olaj KK, a Csákvári Csaba - Hovorka András duó túl nagy falatnak bizonyult a lelkes vendég együttes számára, ahol csak a hárompontosokat nagy magabiztossággal szóró Oláh Ádám tudott olykor-olykor felnőni a feladathoz. A végeredmény nagyarányú hazai győzelem, de az igazán nagy feladatok, a DEAC és a Szeged még hátravannak a legendás szolnoki edző, Rezák László legénységének.

Szolnoki Főiskola-Olaj KK - GEAC SZIE  123-13 (32-0, 31-3, 21-6, 39-4)

Szolnok: Kóródi (9), Sárik(8), SZPIRÓ (21), CSÁKVÁRI (18), Tóth Attila(12/3). Cs: BOZSÓ (12/6), NAGY D.l(20), Török (6), Hovorka (11/3),  Ecseki (6)
GEAC: Körmendi,Virágh  (2), Füle Nagy, Dávid. Cs:  Fehér Balázs, KURUCZ (8/3), Kékesi, Bognár (3), Csáki

Hamar kiderült, hogy a két csapat nincs egy súlycsoportban. Az első negyedben a gödöllőieknek nem sikerült a hazai gyűrűbe találniuk. Egy végig nagyon sportszerű mérkőzést játszott a két csapat. A helyenként szolnoki örömjátékot hozó mérkőzésen hatalmas különbségű hazai győzelem született a mindössze 13 pontig jutó gödöllőiekkel szemben.