ELTE-BEAC – Szombathelyi ESE női kosárlabda mérkőzés

ELTE-BEAC – Szombathelyi ESE 52-37 (11-10, 13-8, 15-13, 13-6)

Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, nők, nyugati csoport

ELTE-BEAC: CSAJKÓ 8/6, SZEKERES 14/6, Halász 7, Wiesner 9, WUNDERLICH 8. Cs.: Mangliár 4, Albert 2, Roik -
Szombathelyi ESE: Bauer 4, Gősi 2, GUSZTAFIK 16, Handler 11/3, Uszkai 4.Cs.: Honzik-Tóth -, Kovács L. -

Az ELTE csapata harmadik mérkőzésén második győzelmét aratta, legfőképpen a múlt héten Veszprémben is látott agresszív védekezésének és számos labdaszerzésének köszönhetően. A szoros és küzdelmes első negyedet követően fokozatosan elhúztak a hazaiak a szombathelyi lányoktól. Szünet után  mérkőzésen folyamatosan tartani tudta 5-6 pontos előnyét az ELTE  A szombathelyiek nehezen találták az utat a gyűrűhöz, Gusztafikon és Handleren kívül kevés veszélyt jelentettek a hazaiak kosarára. Utolsó feltámadási kísérleteiket a mezőny legjobbjai, Csajkó és Szekeres triplái állították meg. A hazaiak a záró szakaszban rátettek még egy lapáttal, s ezt a ritmusváltást már nem tudta átvenni a szombathelyi együttes, így végül biztos győzelmet aratott az ELTE.