2013. április 15., hétfő 15:31

Egyetemi kosárlabda bajnokság: teljes a férfi négyes döntő mezőnye

Eldőlt: a keleti és a nyugati csoportból is 2-2 csapat jutott az egyetemi és főiskolai bajnokság április végén Debrecenben (április 28-30) rendezendő négyes döntőjébe a férfiak küzdelmeiben. A négyes döntőbe jutását elsőként bebiztositó leendő házigazda DEAC mellett, a Szeged, a Szombathely és a Közgáz küzdhet majd a végső győzelemért.

SZOESE - MEAFC 94-66 (29-13; 19-16; 26-20; 20-17)
Egyetemi és főiskolai bajnokság, férfiak, negyeddöntő, 2. mérkőzés, Szombathely V: Török, Gráczer

SZOESE: Simon 5/3, Bódi 4, Földesi 20/12, Karagity 10, Tóth 10.Cs: Földi 16/12, Mészáros 6/3, Forrai 3/3, Szabó 6, Tömböly 2, Bali 2, Horváth 10/6. Edző: Kéri Péter.
MEAFC: Kiss 4/3, Nádasi 12/3, Takács 14/6, Veres 3, Radányi 12. Cs: Tamás 8, Baptiszta 6, Marton 5/3, Sörlei 2. Edző: Bene Szilárd.

Hazai pályán sokkal jobban dobott a nyugati csoportot megnyerő szombathelyi együttes, mint tette pár napja Miskolcon, ahol, ha nagy küzdelemben is, de 12 ponttal nyert. Szombathelyen Kéri Péter tanitványai az első negyedben távolról szinte képtelenek volta hibázni. Ekkor 5 hárompontost elsüllyesztve gyakorlatilag eldöntötték a továbbjutást a maguk javára.
Bene Szilárd fiait dicséret illeti, mert annak ellenére, hogy a továbbjutás eldőlt, a hátralévő 30 percben nem adták föl, volt tartásuk és a második negyedtől kiegyenlitetté tudták tenni a mérkőzést az összesen 11 triplát dobó, sokar cserélő hazai csapattal szemben.

Döntőbe jutott: SZOESE - kettős győzelemmel

ELTE-BEAC - USC Szeged 76-69 (20-17, 23-16, 11-20, 22-16)
Egyetemi és főiskolai bajnokság, férfiak, negyeddöntő, Budapest,

ELTE-BEAC: Földi 11/3, BUZA 22/3, Varga 11, Lakosa 13, VAJDA 15/9.Cs: Marjay 4, Takács, Beri. Edző: Pintér Attila
Szeged: Chovini 8, KÁTAY 20/3, Gyuricskó 10, Gura 8/3, FELLEGI 13.Cs: Kotroczó 8, Garay 2. Edző: Szablics Péter.

A várakozásoknak megeelően igen kiélezett csatát hozott a 13 pont különbségű szegedi sikerrel végződött első meccs után a visszavágó. A tartalékos, ráadásul sérülésből feépülő, nem teljesen egészséges játékosokkal felálló ELTE remek első félidőt produkált. Vajda és Buza ponterőssége révén szünetre kerek 10 pontos előnyt szereztek Pintér Attila tanitványai.
Szünet után - talán érezve, hogy elérhető közelségbe került számukra a továbbjutás - görcsösen, kapkodva kezdett a hazai csapat. Ezt Kátay remek sorozata révén könyörtelenül kihasználták a nyugodtabb szegediek s felzárkóztak, összesítésben pedig egy remek 10 perccel nagyon nagy lépést tettek a továbbjutás felé. A záró szakaszban ugyan új erőre kaptak a hazaiak, növelték előnyüket, ám amikor egy picit is kritikusra fordult volna számukra a helyzet, valaki mindig megvillant Szablics Péter játékosai közül, akik nagy csatában végül megérdemelten jutottak a négyes döntőbe.

Döntőbe jutott: USC Szeged 165-159-es különbséggel

Olaj KK Szolnoki Főiskola-Közgáz SC és DSK 59-67 (10-11,13-26,14-14,22-16)

Három negyeden át szenzációsan védekeztek a visszavágóra nem igazán megnyugtató, mindössze 11 pontos előnnyel érkező "közgázosok", akik ráadásul a második negyedben egészen pazar, lehengerlő támadójátékkal rukkoltak elő. A hazai pályán szerzett 11 pontos előny után Szolnokon, a szünetben 14 ponttal vezetett a Közgáz, amely már ekkorra eldöntötte a továbbjutás kérdését a maga javára.

Döntőbe jutott: Közgáz SC és DSK - kettős győzelemmel.

A debreceni női döntő résztvevői: DEAC (Debreceni Egyetem), NYF SE (Nyíregyházi Főiskola), PEAC (Pécsi Tudományegyetem), Közgáz (Budapesti Corvinus Egyetem)

A férfi és a női helyosztókat Miskolcon rendezik április 19-21. között.

A férfi és a női 5-8. helyekért szervezett torna indulói:

• férfiak: MEAFC (Miskolci Egyetem), VE SC (Pannon Egyetem), BEAC (Eötvös Loránd Tudományegyetem), Olaj KK (Szolnoki Főiskola)
  • nők: MEAFC (Miskolci Egyetem), NKE DSE (Nemzeti Közszolgálati Egyetem), USC (Szegedi Tudományegyetem), MTE SE (Semmelweis Egyetem)