2013. március 13., szerda 15:39

A csoportelső újabb győzelme

Magas színvonalú, élvezetes meccsen győzte le a DEAC a Szegedet.

Három negyednyi magas szintű, kiegyenlített küzdelmet hozott a férfi kosárlabda MEFOB keleti csoportjának rangadója, melyet végül a Debrecen csapata nyert meg.

Az első játékrész után egy ponttal vezető vendégek a második negyedben kihasználták a szegediek hullámvölgyét, és a nagyszünet előtt további 11 pontos különbséget tettek fel az eredményjelzőre (félidő: 30-42). Bár az USC Szeged a mérkőzés második felében mindent megtett a felzárkózásért és a meccs megnyeréséért, a Debrecen végig kiegyensúlyozott játékot tudott felmutatni, így végül mind a négy negyedet megnyerve győzték le riválisukat.

A mérkőzésen döntőnek bizonyult, hogy a DEAC-nál mindig akadt valaki, aki a nehezebb helyzetekben hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez, így a Debrecen folyamatosan kitűnő teljesítményt tudott nyújtani. A mérkőzésre kilátogatók végül minden igényt kielégítő játékot és megérdemelt vendéggyőzelmet láthattak.

A mérkőzésen a hazaiak részéről Kátay (22/3) és Chiovini (16/9), míg a vendégektől Nagy Botond (31/9) és Balogh (26) voltak a legeredményesebbek.