2013. január 29., kedd 12:51

Tovább menetelnek a nyíregyházi lányok

Nyíregyházi Főiskola - Nemzeti Közszolgálati Egyetem 79-34 (31-11,18-10,14-4,16-9)
Nyíregyháza, Egyetemi és főiskolai bajnoki mérkőzés, női keleti csoport

Nyíregyházi Főiskola: PÁLL 15,Tatai 5,  NAGY Á. 14/3, TÓTH K.  17/3, Gömze 17. Cs.: Szakács   3,  Nagy K. MOLNÁR E.8. Edző: Farkasinszki Gyuláné

Nemzeti Közszolgálati Egyetem:  JÁSZAY 11,  Hodos 5,  Egyed 4, MAVENIUS   11, Halász M. Cs.: Hégely. Edző: Dr. Gyarmati István.

Egyértelműen a hazai együttes számított a meccs esélyesének, és érvényre is juttatta nagyobb tudását. Végig nyugodt légkörben lejátszott, csaknem barátságos, indulatoktól tökéletesen mentes mérkőzés volt. A fővárosi együttes játékosai közül kevesen tudták vállalni az utazást. A nagyobb tudás, tapasztalat és a jobb állóképesség döntő volt, az összecsapás már az első negyedben eldőlt, a nyitó 10 perc végére kerek 20 pontos előnyre tettek szert a hazaiak, akik végig vezetve magabiztos győzelmet aratva őrizték meg veretlenségüket a keleti csoportban.