MEFS Facebook oldalMEFS Google+ oldalMEFS RSS csatorna

2013. november 02., szombat 21:56

Szünet után fordított a Szombathely Győrött

Az első félidőben még a győriek vezettek, de szünet után felülkerekedett a szombathelyi csapat, s magabiztosan nyert idegenben.

UNI Győr Széchenyi Akadémia - Szombathelyi ESE 61-74 (17-10, 13-18, 14-19, 17-27)
Győr, egyetemi és főiskolai bajnokság, nők, nyugati csoport.

Győr: FEKETE 20/3, ERŐS 10/6, MÁJUSI 13/3, Kiss 4, Horváth 8/3. Cs: Sipos, Papp, Lumnitzer 6.
Szombathely: BAUER 15/9, Handler 9/3, GUSZTAFIK 18, Gősi 8, USZKAI 11. Cs: TÓTH T. 10, Honzik-Tóth 3, Turcsányi.

Harcos, agresszív védekezéssel kezdett a győri csapat, amely kezdetben nem igazán ízlett a szombathelyieknek.Fekete vezérletével meg isugrott a hazai csapat.  A második negyedtől fáradni kezdtek az előző napon a műszaki felsőoktatási sportnapok küzdelmeit veretlenül megnyerő, 4 meccset lejátszó győriek. Szünetben még 2 ponttal a hazaiak vezettek, akik a második félidőben időnként zónára álltak át. Ez ellen az egyre fokozatosan lábra kapó, s nagyobb önbizalommal játszó szombathelyiek remekül dobtak, pontosan, jól játszottak. A harmadik negyedben át is vették a vezetést a vendégek, s a záró szakaszban elsősorban Bauer és Gusztafik jó, ponterős játéka révén biztossá tették sikerüket az erejével teljesen elkészült hazai együttessel szemben.