2013. november 19., kedd 11:03

Nagy csatában maradt veretlen a nyugati bajnok

Széchenyi István Egyetem Győr - Szombathelyi Egyetemi SE 74-77 (29-15, 13-22, 17-22, 15-18)

Győr, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

Győr: Palavics 8, VIDA 12, Gáll 10, PÉTERFAI 11, PAPP 11/6. Cs: Erdész 2, Földi, Baruta 2, Oláh.
Szombathely: SIMON 9/3, MÉSZÁROS 14, FÖLDESI Á, 28, KARAGITY 13, Földesi M. 7. Cs: Horváth A., Zsebe, Szabó B. 4.

Óriási lendülettel, remek játékkal kezdett a hazai gárda, cseppet sem tisztelve a nyugati bajnokot. A kiváló győri csapatmunka tetemes előnyt eredményezett.

A második negyedben védekezést váltott, zónára állt át a szombathelyi együttes s ez tökéletesen bejött a vendégeknek. Megtörték a győri csapat lendületét, s az igazi vezéregyéniségnek bizonyuló Földesi Ádám vezérletével fokozatosan dolgozták le hátrányukat.
A befejező negyednek 59-59-es döntetlen állásról vágtak neki a felek. Ebben végig fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két együttes. Az izgalmas végjátékban a vendégek voltak pontosabbak, higgadtabbak, így egy remek, igazi rangadó jellegű mérkőzésen őrizték meg veretlenségüket a remekül kezdő, s küzdő győri csapat otthonában.