DMSE-NKE SE 74-64 (19-17,  20-12, 16-20, 19-15)

Debrecen, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi keleti csoport)

DMSE: PALI 10/3, VIDÓ 6, HANZEL 22, OLÁH 10, VARNYÚ 10. Cs: Dajka 6, Ayeni Bernard 4, Bartus 2, Juhász 4, File, Kalas
NKE SE: Kovács 7/3, Horváth 8, Mikecz 2, Szűcs 5/3, BALLA 25/9. Cs: Baranya 2, Szakács 8, Bozó 7/3

Két nyeretlen csapat találkozott egymással Debrecenben. A hazai együttes szinte végig az egész mérkőzés során 3-5 ponttal vezetett. Végig izgalmas volt a mérkőzés, a szívósan küzdő vendégek egy percig sem adták fel a küzdelmet. Az NKE SE húzó embere parádésan játszó Balla volt, aki a gyűrű közeléből, illetve a hárompontos vonalon túlról is rendre betalált. Csapatként azonban a hazai csapat egységesebb volt, s ha akkorát nem is játszott senki, mint a fővárosi együttes parádézó játékosa, többen is átlagon felül teljesítettek a hazaiaknál. A kiemelkedő egyéni teljesítmény nem volt elegendő a vendégeknek ahhoz, hogy átvegyék a vezetést a DMSE csapatától. A hazaiak Hanzel vezetésével és fegyelmezett védekezésükkel szereztek előnyt és próbálták kihasználni, hogy a budapesti csapat már az első félidőben rengeteg személyi hibát gyűjtött össze. A 10 pontos különbség csak a végjátékban alakult csak ki részben a vendégek több technikai hibája miatt. A debreceni újonc csapat ezzel a 6. mérkőzésén megszerezte első győzelmét a bajnokságban.