Erődemonstráció a férfi nyugati bajnoktól

Szombathelyi ESE – Veszprémi ESC 127-71 (38-18, 21-20, 34-15, 34-18)
Szombathely, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi nyugati csoport

Szombathelyi ESE:  TÓTH D. 14; Mészáros M. 10; Földesi Á. 28/15; KARAGITY M.17; Szabó B. 2- Cs.: Horváth A. 13/9; Simon B. 8/6; Tömböly D. 5; Földesi M. 6;   Horváth B. 10; Zsebe Á. 5/3; Novák B. 8.
Veszprémi ESC:    Horváth O. 1; Pintér Á. 7; CZAKÓ T 26 ; Csaba M. 1; TAKÁCS A. . 12/6. Cs.:. Kelemen B. -; Huszár G. -; Bagó L. 14; Csejtei G. 2; Csaba T. 8.

A tavalyi nyugati bajnok látta vendégül a Veszprémi ESC csapatát. A szombathelyi gerince együtt maradt, de azért volt némi mozgás, 2 játékos távozott, ugyanakkor 4 új fiú érkezett.

A hazaiak ellentmondást nem tűrő ritmusban kezdték a mérkőzést, amihez egy kiváló dobóforma is társult. Földesi Ádám valamint a padról beszálló Horváth  Attila és Simon Bence 2-2 triplával terhelte a veszprémi csapat gyűrűjét. Az első negyed végére így már 20 pontos előnyt szereztek a parádésan kezdő hazaiak.

A második negyed kiegyenlített játékot hozott, Kéri Péter a hazaiak edzője csapata minden játékosát igyekezett játékba hozni. A vendég veszprémiek ekkor a Czakó-Takács centerpáros pontereje révén tudták tartani a lépést a szombathelyi együttessel. A szünetre 21 pontos hazai előnnyel vonultak a csapatok.

Térfélcsere után a hazaiak rátettek még egy lapáttal, s is megőrizték jó dobóformájukat. Ennek köszönhetően helyenként örömjátékkal a második félidő elején hamar eldöntötték végképp a maguk javára az összecsapást.

A mérkőzést a nyugati bajnok részéről felért egy kiadós erődemonstrációval, 56 pontos különbséggel nyert a 11 triplát beszóró SZOESE.