2016. április 04., hétfő 12:08

Egy döntetlen, egy győzelem a szombathelyiek mérlege a kézilabda MEFOB selejtezőn

Március 29-én 18 órakor a NYME SEK férfi kézilabdacsapata a SZESE Győrt fogadta MEFOB mérkőzésen. Az első félidőben végig 2-3 góllal vezetett a hazai együttes, a második játékrész elején pedig már öt góllal is meglépett (19:14). Akkor úgy tűnt, magabiztos sikert aratnak a szombathelyi egyetemisták, ám a Győr magára talált, míg a vasiak kihagyták a kihagyhatatlant is, naggyá téve ezzel az ellenfél kapusát. A második játékrész közepétől a vendégek vezettek 1-2 góllal, ám mérkőzés utolsó másodperceiben sikerült döntetlenre menteni a meccset a hazaiaknak.

NYME SEK, Szombathely – Széchenyi István Egyetem, Győr

30:30 (15:13)

Góllövők: Huszti 8, Bors 6, Csipszer 5, Hegyi 5, Huszár 3, Katona 1, Tánczos 1, Szalai 1, ill.

Zsigmond 6, Tóth 5, Karajz 5, Goór 3, Simon 3, Kropitz 2, Pék 2, Rosta 2, Kurucz 1, Vogt 1

Március 30-án 14 órakor a MEFOB selejtezőjén a NYME SEK női kézilabdacsapata a veszprémi Pannon Egyetem kéziseit fogadta. A mérkőzés csak az első néhány percben volt szoros, a házigazdák fokozatosan léptek el ellenfelüktől, a második félidőben már 11 góllal is vezettek. A sok kihagyott helyzet ellenére a vége 8 gólos hazai siker lett.

NYME SEK, Szombathely – PE, Veszprém

34:26 (19:13).

Góllövők: Gaylhoffer 11, Vajda 8, Nardai 5, Debreczeni 4, Huzina 2, Tomity 2, Soós 1, Viola 1, ill.

Kőszegi 8, Diószegi 5, Vámosi 4, Mauer 4, Gombkötő 4, Takács 1.