MEFS Facebook oldalMEFS Google+ oldalMEFS RSS csatorna

2016. évi Egyetemi Vízilabda Kupa

• .: .
  • Dátum: 2016. június 12.
  • E-mail: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • Kategória: Versenysport
  • Sportág: Vízilabda

A 2016. ÉVI FÉRFI ÉS NŐI EGYETEMI VÍZILABDA KUPA VERSENYKIÍRÁSA 2015/2016. ÉVI BAJNOKI SZEZON

Az Egyetemi Vízilabda Kupa mérkőzéssorozat célja:
Az egyetemi sport azon belül a vízilabda sport támogatása és népszerűsítése. Hagyomány teremtése az egyetemi képzés és a sportág szellemében.
Lehetőség szerint a hazai egyetemi hallgatóság megnyerése a szellemi képzés mellett a sportban is a felsőoktatási intézmények együttműködésével.

NEVEZÉS
Az Egyetemi Vízilabda Kupára minden Magyarországon működő felsőoktatási intézmény csapata nevezhet. A kupába nevező csapatok játékosai csak egyetemi és főiskolai hallgatói jogviszonnyal rendelkező személyek lehetnek. A végzett hallgatóknak az abszolutórium megszerzésének évében és az azt követő naptári évben van indulási jogosultságuk. A kupában részt vevő hallgatók nevét egy külön listán az egyetem vagy főiskola aláírásával és pecsétjével ellátva kell leadni a nevezéssel együtt.

Egy játékos csak egy egyetemi vagy főiskolai csapatnak szerepelhet a listáján.

Minden játékosnak érvényes sportorvosi engedéllyel kell rendelkeznie.

Versenyengedéllyel rendelkező játékos, a MVLSZ által kibocsájtott plasztik kártyával igazolhatja érvényes sportorvosiját.

A mérkőzéseken és a rajtlistán kizárólag egy Férfi OB I osztályban szereplő játékos vehet részt.

A Női kupában erre nincs korlátozás.

A felső korhatár 28 év (1987-ben született vagy később).

Nevezési határidő 2016. február 10.
Nevezési díj: 30.000.- Ft/csapat ÁKK

Nevezéseket e-mail formájában a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. email címre kell küldeni, melynek tartalmaznia kell:
  • nevezési lapot,
  • egyetem, főiskola által jóváhagyott játékos listát,
  • befizetést igazoló bizonylatot.

A nevezési díjat az MVLSZ Erste Banknál vezetett 11991102-02110349 számú számlájára a Versenykiírásban megjelölt nevezési határidő utolsó napjáig beérkezően kell átutalni vagy az MVLSZ pénztárába készpénzben befizetni.

SORSOLÁS

A csoportmérkőzések sorsolására 2016. február 15-én 12.00 órakor az MVLSZ székházában a negyeddöntők sorsolására a csoportmérkőzések lejátszása után, az elődöntők sorsolására a negyeddöntők lejátszása után kerül sor.

SZABÁLYOK

A mérkőzéseket az MVLSZ (Magyar Vízilabda Szövetség) a jelenleg érvényben levő szabályaiban foglaltak szerint kell lejátszani, az alábbi kivételekkel:
  • 25 méteres pálya
  • 4-es méretű labda (csapatonként 3 egyforma labda az előírt)
  • futó órával (4x8 perces játékidő, 2 perces szünetek,); rendkívüli játékmegállás esetén (sérülés stb.) az óra megállításra kerül melyet a játékvezető jelez a zsüri felé.
  • nincs támadó idő, túlzott passzivitás esetén a játékvezető kézfeltartással jelzi a támadás végét, ilyenkor még egy lövésre van lehetőség;
  • a mérkőzésen szereplő játékosok száma egyszerre 5+1 kapus fő. Minden mérkőzésre 14 játékost lehet a mérkőzés előtt a jegyzőkönyvvezetőnek leadott rajtlistán nevezni és az azon feltüntetett sapkában (1–14) szerepeltetni.
  • nincs kontrafault (víz alá vitt labda vagy súlyos durvaság esetén kerül sor bírói beavatkozásra); kivételt képez ez alól a center pozíció, ahol súlyos szabálytalanság esetén a bíró ítélhet kontrafaultot;