Közgázos lányok és debreceni fiúk győzedelmeskedtek a kosár döntőn

Idén újra Debrecenben rendezték meg a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság (MEFOB) döntőjét, ahol a négy legjobb fiú és lány csapat küzdött meg a bajnoki címért és az ezzel együtt járó lehetőségért, hogy a magyar egyetemi sportot képviselhessék Rotterdamban, az Európai Egyetemi Játékokon.

2014. április 29., kedd 08:58

TFSE, DEAC: egy lépés előre

Két sima meccsel kezdődött az egyetmi és főiskolai bajnokság négyes döntője. Némi meglepetésre a TF a második negyedtől egyértelműen uralta a szombathelyiek elleni találkozót. A másik meccsen a DEAC egyértelműen jobb volt, mint a tartalékos ELTE, s a végére fölényes győzelmet aratott.

2014. április 29., kedd 07:27

Lépéselőnyben a DEAC és a Közgáz

Debrecenben két női mérkőzéssel megkezdődött az egyetemi és főiskolai bajnokság négyes döntője. Az első összecsapás a két szomszédvár, a hazaiak és a tartalékos nyíregyháziak találkozója csupán egy negyeden át volt szoros és izgalmas. A Szeged és a Közgáz azonban igazi kőkemény ádáz harcot vívott egymással a győzelemért.

Idegenben szerzett megnyugtató előnyt a Közgáz

Csupán 5-6 percig volt szoros az ELTE-Közgáz negyeddöntő első összecsapása. A vendégek nagyobb tapasztalatukat, összeszokottságukat, valamint játékosai nagyobb tudását kihasználva fölényes győzelmet arattak

ELTE - Közgáz SC és DSK 53-82 (11-21, 10-15, 14-29, 18-16)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, női negyeddöntő 1. mérkőzés

2014. április 02., szerda 20:22

Szünet után "robbantott" az ELTE

Kiegyenlített első negyed után a másodikban a nyíregyházi együttes hibáit kihasználva idegenben is magabiztosan nyert az ELTE.

Nyíregyházi Főiskola - ELTE 59-79 (14-21, 21-14, 12-24, 12-20)
Nyíregyháza, egyetemi és főiskolai bajnokság negyeddöntő, 1. mérkőzés

Otthonában is legyőzte a Közgáz az ELTE csapatát

Az idegenbeli 29 pontos siker után saját pályáján az első és a harmadik negyed elejét alaposan "megnyomva" végig vezetve ismét legyőzte az ELTE együttesét a Közgáz.

Közgáz SC és DSK - ELTE BEAC 77-66 (21-12, 16-15, 28-15, 12-24)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, női negyeddöntő, 2. mérkőzés

2014. április 01., kedd 20:00

Szünet után hengerelt a TF

Ellentétes félidőket hozott a két fővárosi csapat első összecsapása. Az első 20 percben a Közgáz akarata érvényesült, szünet után azonban a TF szinte átrohant ellenfelén.

TFSE - Közgáz SC és DSK 93-62 (13-18, 21-21, 30-14, 29-9)
Budapest, egyetemi és főiskolai bajnokság, férfi negyeddöntő, 1. mérkőzés

A két középső negyedben remekeltek a debreceniek

Hiába kezdtek jól a szombathelyiek, a második és a harmadik negyedben a vendég debreceni csapat kitűnően dobott és nagy fölényben játszott, s végül 10 pontos előnyt szerzett

SzOESE - DEAC 67-77 (22-13, 11-26, 19-26, 15-12)
Szombathely, egyetemi és főiskolai bajnokság, női negyeddöntő, 1. mérkőzés

2014. április 01., kedd 19:35

Szűk előnyt szerzett Győrben a bajnok

Kitűnő, végig szoros kiélezett meccsen a helyenként remekül játszó s küzdő győri csapat alaposan megnehezítette a címvédő dolgát - érdekesnek ígérkezik a visszavágó

Széchenyi Egyetem Győr - DEAC 83-85 (21-19, 17-23, 24-19, 22-24)
Győr, egyetemi és főiskolai bajnokság, negyeddöntő, 1. mérkőzés

2014. április 01., kedd 19:13

Váratlanul sima nyíregyházi diadal

Főként az első és a harmadik negyedben nyújtott lehengerlő játékával a nyíregyházi női csapat tetemes előnyt szerzett a TF együttesével szemben.

Nyíregyházi Főiskola - TFSE 77-52 (25-9,14-19,20-9,19-15)