2016. augusztus 16., kedd 00:00

Katonai támaszponton edzett Márton Anita, súlylökő bronzérmesünk

Értékelés:
(0 szavazat)

Sokszoros MEFOB Atlétika bajnokunk, Universiade súlylökés 4. helyezettünk elmesélte, hogy Rióban egy katonai támaszponton alakítottak ki egy teljesen felszerelt dobókört a nehéz atléták számára, ahol maximálisan ideális körülmények között hangolódhattak a megmérettetésekre.

Maga a versenypálya messze volt a szállástól, de megérte az utazás, nagy élmény volt" – idézte a Délmagyarország a magyar sportolót. Márton Anita úgy fogalmazott, a dobószámokban 27 és 31 év között lehet csúcsteljesítményt hozni. Londonban csak 23. lett, és azóta volt már Eb-győztes, Eb- és vb-ezüstérmes, most pedig megszerezte első csillogó bronz olimpiai érmét is.

„Előbbi jelenleg az életkorom, utóbbi pedig a tokiói olimpia ideje alatt lesz, így maradtak még komoly olimpiai célok és álmok. Meghatározó sikert értem el, de remélem, nem ez a karrierem csúcsa"– mondta az origo munkatársának.

Edzője, Eperjesi László elárulta, keménynek is kellett lenni Rióban, a selejtező előtti edzésen az utolsó próbálkozásnál például keményen rászólt Anitára, ha nem ad bele többet, a döntőbe jutás sem lesz meg. „Erre azért volt szükség, mert elég egy-két rossz mozdulat vagy túlságosan spórolós erőkifejtés, és esős és csúszós pályán már a belépőszint sem biztos" – mondta.

Márton Anitát az olimpiai pénzjutalomról is kérdezték. „Egy sportoló nem a pénzért versenyez, a pénz csak egy élet munkájának elismerése" – reagált rá.

A szegeden élő Anita a diplomáját a Szegedi Tudományegyetemen szerezte, és Universiade  (Kazan 2013) súlylökés 4. hely , Atlétika MEFOB 2010 súlykökés - 1 hely, diszkoszvetés - 1. hely, Atlétika MEFOB 2013 súlykökés - 1 hely, diszkoszvetés - 1. hely egyetemi sporteredményekkel büszkélkedhet.

Forrás: origo, MTI/Czeglédi Zsolt