Ismét egyetemisták a férfi K-2 1000-es és a női K-4 500-as londoni aranycsapatokban

2012. augusztus 09. (csütörtök) 08:46 Írta: Adminisztrátor    -

Bearanyozták szerdai napunkat kajakozóink. A Dombi Rudolf- Kökény Roland Európa-bajnok páros utolsó másodpercig szoros és izgalmas futamban győzte le a portugálokat kajak-1000 méteren. Dombi Rudolf jelenleg a Semmelweis Egyetem (TF) hallgatója, és a 2008-as Egyetemi Világbajnokságon is szerepelt, ahol ezüstérmet szerzett hazánknak.

MTI Fotó: Kollányi Péter

A női kajak négyesünk – Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Fazekas Krisztina – egy pillanatig sem hagytak kétséget a felől, hogy ezen a napon az aranyérem Magyarországé lesz. Magabiztos versenyzéssel, szinte végig első helyen nyerték meg a távot. A csapat tagjai közül Szabó Gabriella (Károly Gáspár Református Egyetem) és Kozák Danuta (Budapesti Covinus Egyetem) jelenleg is aktív hallgatók. Az immár háromszoros aranyérmes Kovács Katalin a TF-en szerzett korábban képesítést.

MTI Fotó: Kovács Tamás