2016. augusztus 19., péntek 21:48

Nagyszerűen úsztak ma női öttusázóink

Értékelés:
(0 szavazat)

Kifejezetten jól szerepeltek a magyar indulók úszásban a riói olimpia női öttusaversenyében. Kovács Sarolta, a Kodolányi János Főiskola diplomása, a harmadik, Földházi Zsófia, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója, pedig a hatodik legjobb időt teljesítette a 36 fős mezőnyben.

Jól úsztak, ahogyan azt vártuk tőlük - nyilatkozta Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány.

A következő megmérettetés a bónuszvívás, mely magyar idő szerint 19:00-kor veszi kezdetét.

A 200 méteres úszást hat futamban rendezték, a mieink a legjobb versenyzőket felvonultató hatodikba kerültek a kettes és hármas pályára.

Kovács 2:09.02-es idővel végzett a harmadik helyen az orosz Gulnaz Gubajdullina és a francia Elodie Clouvel mögött.

Földházi ötödikként csapott célba, de az előző futamból a kazah Jelena Potapenko fél másodperccel gyorsabb volt nála.

Kovács a csütörtöki körvívást a 15. helyen zárta 17 győzelemmel és 18 vereséggel, Földházi 33. lett 11/24-gyel.

A csütörtöki vívásban utolsó helyezett kezd az utolsó előttivel, a győztes maradhat a páston, majd következik a 34. helyezett, és így folytatódik az elsőig. A pénteki versenyben a bónuszvívást 20.30-kor követi a lovaglás, majd 23 órakor a kombinált szám.