2016. augusztus 07., vasárnap 22:05

Kapás Bogi okosan úszta be magát a döntőbe

Értékelés:
(0 szavazat)

Kapás Boglárka, az ELTE hallgatója, többszörös MEFOB úszás bajnok, a hetedik legjobb idővel jutott be a női 400 méteres gyorsúszás döntőjébe a riói olimpián. A 14 éves Késely Ajna 4:12.40-nel a 21. helyen végzett.

Bogi, az ötszörös Európa-bajnok úszó az M4 Sportnak értékelte az előfutamot.

„Jól éreztem magam, nem fáradtam el. Zavart egy kicsit, hogy nagy hullámokat kaptam a négyes pályán úszó Kathleen Ledeckytől, pont annyi előnyt szerzett, hogy így „megkaptam” a legnagyobb hullámokat. Ettől függetlenül jó futam volt, a döntőt csak élvezni szeretném. Most az volt a lényeg, hogy döntős legyek, és minél kevésbé fáradjak el. Szándékosan nem hajráztam, közben sem úsztam azt a tempót, amelyet tudok. Okosan kell majd kezdeni, kőkeménynek kell lenni, mert szoros lesz” – mondta Kapás Boglárka.

RIO 2016 ÚSZÁS - eredmények

18.02: női 100 m hát, előfutamok (Hosszú Katinka - University of Southern-Carolina 4.)

18.22: férfi 200 m gyors, előfutamok (Kozma Dominik 12., Bernek Péter - ELTE/BGE 37.)

18.51: női 100 m mell, előfutamok (Sztankovics Anna 24.)

19.19: férfi 100 m hát, előfutamok (Balog Gábor 25.)

19.39: női 400 m gyors, előfutamok (Kapás Boglárka - ELTE 7., Késely Ajna 21.)

20.11: férfi 4x100 m gyorsváltó, előfutamok

(Magyarország – Kozma Dominik, Bohus Richárd - Arizona State University, Takács Krisztián - BME, Holoda Péter - Auburn University12.)