2016. augusztus 14., vasárnap 22:50

Bácsi Péter a bronzéremért birkózik

Értékelés:
(0 szavazat)

Bácsi Péter, a Testnevelési Egyetem hallgatója, Universiade (Izmir 2005) - Birkózás KF 74 kg - 5. helyezett, egyetemi sportolónk bronzmeccse ma este 22.32-től Hajrá, Péter!

Bácsi Péter technikai tussal győzte le a kolumbiai Carlos Munoz Jaramillót és a bolgár Daniel Alekszandrovot is a kötöttfogású birkózók 75 kilogrammos súlycsoportjában, majd 5:0-ra diadalmaskodott az azeri Elvin Mursaliyev felett. A magyar sportoló az elődöntőben büntetőponttal kikapott a dán Mark Madsentől. A bronzmeccsre – a hivatalos honlapon olvasható program szerint – 22.32 órától kerül sor, az ellenfél még nem ismert.

Péter, a Testnevelési Egyetem hallgatója, Universiade (Izmir 2005) - Birkózás KF 74 kg - 5. helyezést elért egyetemi sportolónk, ma így „menetelt”:

ELŐDÖNTŐ: BÁCSI–MADSEN

Az első két figyelmeztetést Bácsi kapta, aki másfél perc után parterhelyzetbe került, amit azonban sikeresen kivédett, így az első három perc után 0:0-ra állt a küzdelem. Három perc negyven másodperc elteltével a láthatóan fáradó magyar sportolót harmadszor is figyelmeztette a mérkőzésvezető, ami egy büntetőpontot (0:1) és újabb parterhelyzetet vont maga után, de Bácsi ebből is felállt.

A második három perc közepén Madsen is térdre kényszerült, ám Bácsi nem tudott rajta érvényes akciót végrehajtani. Az utolsó másodpercekben a magyar birkózó nem talált fogást a dánon, aki 1:0-ra megnyerte a küzdelmet, és bejutott a döntőbe, míg Bácsi a bronzéremért csatázhat 22.32 órától – miután kifújta magát.

NEGYEDDÖNTŐ: BÁCSI–MURSALIYEV

Bácsi már 20 másodperc után 1:0-s előnybe került, mivel ellenfele büntetőpontot kapott, amiért menekült. A folytatásban a magyar birkózó gyönyörű akciót hajtott végre ellenfelén, átforgatta Mursaliyevet, így az első három perc után 3:0-ra vezetett. A folytatásban Bácsi parterhelyzetbe kényszerült, és bár az azeri egyszer megemelte, akciót nem tudott csinálni a magyar birkózón – ezek után pedig a bíró felállította a feleket.

A hátralévő idő lepörgött, Bácsit egyszer figyelmeztették, de a győzelme nem forgott veszélyben.

NYOLCADDÖNTŐ: BÁCSI–ALEKSZANDROV

A két birkózó ezt megelőzően a Pytlasinski-emlékversenyen találkozott a 80 kilogrammosok között, akkor 8:0-s magyar győzelem született.

Ezúttal először Bácsi került parterhelyzetbe, ám bravúros védekezéssel sikerült felállnia. A következő alkalommal már a bolgárnak kellett térdelnie, amit a magyar birkózó kihasznált, és szebbnél szebb akciókat hajtott végre Alekszandrovon. Előbb gyönyörűen átpörgette a bolgárt, amiért négy pontot kapott, majd az újabb akció után még kettőt, ezzel már 6:0-ra vezetett. Nem sokat kellett várni a következő dobásra sem, Bácsi harmadszor is megforgatta riválisát, ami azt jelentette, hogy technikai tussal ezt a mérkőzését is megnyerte.

1. FORDULÓ: BÁCSI–MUNOZ

A magyar sportoló az első másodpercektől kezdve aktívabban birkózott ellenfelénél, akit alig több mint egy perc után másodszor is figyelmeztettek, így parterhelyzetből folytatódott a küzdelem.

Bácsi felülről támadt, háromszor is átpörgette a kolumbiait, aki a harmadik támadás után videobírót kért, ám a felvételek nem őt igazolták. A magyar birkózó mindhárom akciója érvényesnek bizonyult, és 1:44 perc után technikai tussal megnyerte a küzdelmet.

„Ez a kolumbiai nem tartozik a súlycsoport legjobbjai közé, így ez várható volt. A verseny érdemi része csak ezután következik” – mondta Sike András, a kötöttfogásúak szövetségi kapitánya az MTI-nek.

Forrás: NSO, MTI, fotó: MTI/Szabó Miklós)